Elektrikli SUV Cadillac Lyriq 19 dakikada kapışıldı!

Elektrikli otomobil pazarı büyümeye devam ederken, araç üreticileri de döneme uydurmak için çalışmalarını sürdürüyor. Hatta birçok otomobil markası da vizyonlarını tamamen elektrifikasyona yöneltmiş durumdalar. Bu firmalar arasında yer alan General Motors’un lüks markası Cadillac da meyvelerini toplamaya başladı. Lüks marka Cadillac, elektrikli SUV Lyriq 2023 modelinin yalnızca 19 dakika içinde tükenmesiyle şaşkınlığa uğradı.

GM’nin lüks markasının tamamen elektrikli SUV modeli için açılan rezervasyonlar dakikalar içerisinde tükendi. Cadillac, saat 16:00’da rezervasyonları açtı ve sadece 16:19’da modelin ilk sürümü olan Lyriq Debut Edition rezervasyonlarının tamamının dolduğunu duyurdu.

İlk Sürümün “sınırlı” olduğu belirtilmesine rağmen, rezervasyona kaç adet Debut Edition modelinin açıldığı açıklanmadı. Ancak, Cadillac satıcısı Ken Batchelor’un web sitesinde, Debut Edition’ın 1.500 adet olduğu belirtiliyor.

GM markası, Lyriq için ilk tepkinin “olağanüstü” olduğunu ve 200 binden fazla insanın, elektrikli SUV Lyriq hakkında daha fazla şey öğrenmeye ilgi duyduğunu söylüyor.

elektrikli suv cadillac lyriq

Elektrikli SUV Cadillac Lyriq Hakkında Bilgiler

Fütüristik bir tasarımı benimseyen modelin dış tasarımı ve iç tasarımı, tanıtıldığı günden bugüne kadar gelen süreçte oldukça beğeni topladı.

Alçak tavan çizgisi ve siyah kristal ızgara tasarımı ile dikkat çeken Lyriq’in motoru ve performansı ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Ancak otomobilde yeni bir ultium batarya kullanıldığı belirtiliyor. Cadillac Lyriq’in bataryası, 100 kWh enerji üretiminin yanı sıra 150 kW’nin üzerinde hızlı şarj desteği sunuyor. Otomobil tam dolu şarj ile 500 kilometreye kadar mesafe kat edebiliyor.

elektrikli suv cadillac lyriq

Lyriq’in modelinin konsolunda 33 inç büyüklüğünde bir LED ekran bulunuyor. Araçlarda işleri bir hayli kolaylaştıra ekranların diğer araçlardakilerden epey bir büyük. Bu tarz bir konsol teknolojisiyle en son Mercedes S Serisi‘nde karşılaşmıştık.

Tüm bunlara ek olarak; aktif gürültü azaltma sistemi, otomatik park sistemi, dijital anahtar ve adaptif dahil olmak üzere son teknoloji ürünü seyir kontrolü ve 19 hoparlörlü AKG Studio ses sistemi elektrikli SUV Cadillac Lyriq modelinde kullanılıyor.

Araç hakkındaki bilgiler henüz çok az fakat GM, bu kadar ilgi gördükten sonra model hakkında daha çok bilgi paylaşılması gerektiğinin farkına varmış. Bu nedenle de yakın zamanda yeni model hakkında daha detaylı bilgiler karşımıza çıkabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz