Elektrikli Porsche Taycan modelinin ilk partisi Türkiye’ye geldi

Eylül 2019’da tanıtılan ve performans verileri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran tam elektrikli Porsche Taycan Türkiye’ye adım attı.

Doğuş Otomotiv İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, sportif ve günlük kullanımlara uygun tasarımıyla Tesla’ya kafa tutmayı başaran Porsche Taycan’ın ülkemize gelmesini “tarihi günler yaşıyoruz” şeklinde yorumladı.

Bilaloğlu; “Doğuş Otomotiv olarak tarihi günler yaşıyoruz. Son birkaç yıldır hepimizin gündemi elektrikli otomobillerdi. Yeni modellerin satışa sunulması öncesinde, şarj alt yapısı çalışmaları, yetkili servislerin yeniden düzenlenmesi, satış sonrası hizmetler ekiplerinin eğitimi gibi birçok konuda çalışmalar gerçekleştiriyorduk. Ve hepimizin beklediği günler geldi; Doğuş Otomotiv olarak Türkiye’de satışa sunduğumuz ilk elektrikli otomobil olan, Porsche Taycan modelinin ilk partisi geldi”

Ülkemize giriş yapan tamamen elektrikli ilk Porsche Taycan modelleri

Sosyal medya üzerinden açıklamalarına devam Bilaloğlu; “Hepimiz için yeni bir dönemin başlangıcı olan Taycan’ı, markalarımızın peş peşe ülkemizde satışa sunacağı diğer elektrikli modelleri izleyecek. Taycan, Porsche Genel Müdürü Sevgili Anıl Gürsoy, Porsche Satış ve Pazarlama Müdürü Selim Eskinazi, Porsche Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Süleyman Bulut Ejder ve Porsche’deki tüm çalışma arkadaşlarıma ve Porsche tutkunlarına hayırlı olsun” diyerek, Doğuş Otomotiv’de elektrikli otomobilleri satışa sunma sürecinde emek veren tüm çalışma arkadaşlarına da teşekkürlerini iletti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz