Elektrikli otomobilin öncüsüne çarpışma testinde yüksek puan

Yeni Leaf Avrupa'da en hızlı satılan elektrikli model

Otonom sürüş ve elektrikli araç teknolojilerini Intelligent Mobility vizyonuyla geliştiren Nissan’a güvenlik testlerinden yüksek puan. Intelligent Mobility vizyonunun ikonu haline gelen (satın alınabilir fiyatlara sahip olan elektrikli otomobil olmasıyla dikkat çeken) yeni Leaf, ‘Japonya Yeni Otomobil Değerlendirme Programı’ tarafından çarpışma anındaki güvenlik kriterleri kapsamında 5 yıldız ve 94,8 puan aldı.

Yeni Leaf, ‘Japonya Yeni Otomobil Değerlendirme Programı’ndan en yüksek derecelendirme notu olan 5 yıldız alarak sahip olduğu güvenli araç algısını tescil ettirdi. Son derece güvenli bir gövde mimarisi, altı adet SRS hava yastığı, destekli başlıklara ve sırtlıklara sahip koltuklar, ön koltuklar dışında arka koltuk sırasındaki dış taraftaki koltuklarda ön gergili ve sıkışma önleyiciye sahip emniyet kemerleri olmak üzere kapsamlı güvenlik unsurları yeni Nissan Leaf’e 5 yıldız kazandıran donanımlardan bazıları oldu.

Leaf modelini bilinen konvansiyonel modellerden ayıran otonom sürüş teknolojisinin adı  ProPilot. ProPilot sayesinde yeni Leaf, ‘Japonya Yeni Otomobil Değerlendirme Programı’ndan olası bir çarpışma anında yolcu güvenliği anlamında 94,8 puan aldı.

Dünyanın en çok satan elektrikli otomobili Nissan Leafİn NISMO versiyonu da sahneye çıkmıştı.

En çok satılan elektrikli otomobil

Nissan Intelligent Mobility kavramının en yeni ikonunu tamamen elektrikli ve sıfır emisyonlu yeni Leaf oluşturuyor. 2010 yılından bu yana 300.000 adedin üzerinde müşteriye ulaşan Leaf, dünyanın en çok satılan elektrikli araçlarından biri olarak öne çıkıyor.

Temiz ve sürdürülebilir mobilite çalışmalarına aralıksız devam eden Nissan, Avrupa’da bu ay itibariyle satışa sunulan ikinci nesil Leaf ile elektrikli araçlarla ilgili ezberleri bozmayı hedefiyor.

Yeni Leaf’in Avrupa genelinde sipariş adedi 19.000’i aşarken, 13.000 adet araç henüz yetkili satıcılara ulaşmadan, siparişler üzerinden satıldı. Yeni Leaf, sahip olduğu bu satış rakamlarıyla Avrupa genelinde 12 dakikada bir satış ortalamasıyla, Avrupa’nın en hızlı satılan elektrikli aracı oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz