Elektrikli Nissan Leaf Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Dünya çevrenin nasıl daha çok korunacağına odaklanıyor. Çevreyi koruyan yasal düzenlemeler öncelikle çıkarılıyor. Çevreyi kirleten teknolojiler hızla yasaklanıyor. Egzoz atıklarına sürekli kısıtlama getiriliyor. Üreticiler de yeni teknolojilere yatırım yapıyor. İşin maliyeti öncelikle bu teknolojileri satın alıp, örnek olacak zenginlere yüklenecek. Ardından etap etap halka inecek. Peki ama ne zaman elektrikli otomobilleri yaygın olarak kullanabileceğiz? Hibritler bize yetecek mi? Dizel otomobiller yollardan kalkacak mı? Dünyanın en çok satan elektrikli otomobili Nissan Leaf ne zaman Türkiye’ye gelecek?

İstanbul Ekonomi Zirvesi’nin Otomotiv ve Mobilite Çözümleri panelinde konuşan Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök; önümüzdeki 10 yılda ne tür araçları kullanacağımıza yönelik öngörülerini paylaştı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen İstanbul Ekonomi Zirvesi’nin altıncı oturumunda otomotiv sektörünün güncel dinamikleri, geleceği ve yerli otomobil konuşuldu.

Nissan GM Sinan Özkök

Internetsiz araba kalmayacak

Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök, önümüzdeki yıllara yönelik değişimi şöyle anlattı:

“Önümüzdeki 10 yılda, son 15 yılda gördüğümüzden çok daha büyük değişimler, göreceğiz.

Bu değişim baş döndürücü bir hızda olacak ve çok çabuk hayatımıza girecek. Çok değil, 2030 yılına geldiğimizde her 10 araçtan 3’ü elektrikli, her 4 araçtan biri ise otonom sürüş özelliğine sahip olacak. 2025 yılına geldiğimizdeyse dünyada internet bağlantısı olmayan araç kalmayacak.”

Özkök, konuşmasında, takvim belirtemse de dünyanın en çok satan elektrikli otomobili Nissan Leaf’i Türkiye’ye getirmeyi hedeflediklerini de söyledi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz