Elektrikli Jeep, hibrid Renegade dönemi başladı

Elektrikli ve hibrit otomobil dönemi SUV segmentinde de ilgi görmeye başlıyor. Yeni nesil elektrikli ve hibrit araçların genellikle küçük sınıf otomobillerde tercih edildiği dikkate alındığında büyüyen SUV sınıfı da elektrifikasyona dahil oluyor.

Bunun ilk örneklerinden biri ABD’de devam eden CES 2020 Fuarı kapsamında Jeep markasından geldi. Elektrikli Jeep, hibrid Renegade modelleri bu teknoloji fuarında ilk kez gösterildi. FCA çatısı altındaki Jeep markasının SUV Serisi “Jeep 4xe”  adıyla lanse edildi.

Jeep, Tüketici Elektroniği Fuarı-CES 2020’de çatısı altında bulunduğu Fiat Chrysler Automobiles’ın (FCA) eektrikli araç çalışmalarının geldiği noktayı gösterdi.

Fuarda üzerinde ”4xe” logosu bulunan şarj edilebilir, elektrikli hibrit Wrangler, hibrid Renegade ve hibrid Compass’ı ilk kez lanse etti. CES 2020’de sergilenen bu üç yenilikçi model, önümüzdeki dönemde sırasıyla Cenevre, New York ve Pekin otomobil fuarlarında da sahneye çıkacak.

Markanın fuarda sergilediği şarj edilebilir elektrikli hibrit Wrangler 4xe, Renegade 4xe ve Compass 4xe, Jeep’in 2022 yılına kadar tüm modellerinde elektrikli versiyonlarını devreye alma planının ilk adımını temsil ediyor.

CES 2020 süresince “Jeep 4×4 Adventure VR Experience” adıyla düzenlenen etkinlikte, elektrikli Wrangler 4xe modeli sanal deneyim eşliğinde ziyaretçilere denetildi.

4xe logolu üç yeni nesil Jeep modeli, FCA’nın (Fiat Chrysler Automobiles) 2020 yılına kadar 30 adedin üzerinde elektrikli araç lanse etme sözünün ilk etabını oluşturuyor.

CES 2020 kapsamında Sony otomobil gösteriliyor

CES 2020 Fuarı kapsamında Sony tarafından Magna firmasına ürettirilen 33 farklı teknolojiyi bünyesinde barındıran Vision S adlı konsept otomobil büyük tartışmalara yol açmıştı. Vision S konsept projesine Sony ile birlikte Bosch, Nvidia ve Qualcom teknoloji devleri katılmıştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz