Elektriğin öncüsüne güvenlikten 5 yıldız

Avrupa Yeni Otomobil Değerlendirme programı Euro NCAP’in, temiz hava ve enerji verimliliği inisiyatifi Yeşil NCAP’in değerlendirme kriterlerine göre; test edilen yeni Nissan Leaf, testlerde tam not aldı. Dünyanın en çok satan elektrikli aracı Nissan Leaf, Euro NCAP’in Temiz Hava Testlerinden 10 üzerinden 10 puan alarak tescillendi. Ayrıca yüzde 100 elektrikli güç aktarım mekanizmasıyla Nissan Leaf; otobanda, fazla yükle gerçekleştirilen Enerji Verimlilik Testlerinin hepsinden 10 üzerinden 8,5 puan alarak iyi bir performans gösterdi.

Euro NCAP’in bu sonucu, bünyesinde barındırdığı güvenlik standartları açısından Nissan Leaf’in; elektrikli araç alanında öncü sorumluluğuna uygun olduğunu, kullanıcıların Nissan Intelligent Mobility (NIM) vizyonuna güvenebileceği konusunu gösteriyor.

NIM’in ikonu olan Nissan Leaf, otomobillerin çalışma, sürüş ve topluma entegre edilme şekillerindeki değişime öncülük ediyor; ve sürücülere daha güvenilir bir sürüş deneyimi sunuyor. Nissan’ın Akıllı Sürüş teknolojisinin somut örneklerinden biri olan yenilikçi E-Pedal sayesinde Nissan Leaf, sürücülere sadece tek bir pedal kullanarak hızlanabildikleri; fren yapabildikleri ve aracı tamamen durdurabildikleri sürüş deneyimi sunuyor. Bu sayede sürüş esnasında verimlilik, konfor ve rahatlığı maksimum seviyeye çıkarıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz