Efsane Mustang, Ford’un yeni SUV’una ilham verdi

Birgün bütün otomobillerin SUV’u mu olacak? Maserati, Jaguar, Tesla, Bentley gibi lüks markaların sportif modellerinin yanına taktığı SUV modeller; şimdi de Ford’un ikonik modeli Mustang ile mi hayat buluyor? Ford Mach1, efsane Mustang modelinin elektrikli SUV segmentindeki geleceği olarak mı hazırlanıyor?

Team Edison geliştirdi

Ford’un henüz teaser olarak ön ve arkadan iki kare görselini yayınladığı yeni SUV modeli Mach1; markanın efsane otomobillerinden Mustang modelinin çizgilerini andırıyor. Özellikle arka tasarımıyla.

Tamamen elektrikli olarak 483 km menzile sahip olacağı açıklanan yeni SUV Mach1; Ford Team Edison adında yeni bir ekip tarafından geliştirildi.

Ford’un yleni nesil SUV modellerinden biri olarak dünyaya gelecek olan Mach1; Kuga ve Türkiye’de Ford ithalat listesinde yer almayan Escape modeli ile aynı platformu paylaşıyor.

Elektrikli Focus altyapısı

Önden olmasa da arka tasarım hatlarıyla Mustang çizgileri taşıyan; Focus’un elektrikli alt yapısını paylaşan ve aynı platformda 3 farklı modele sahip olan Ford markası; akıllara MQB olarak adlandırılan ortak alt yapı paylaşımında dünya lideri olan VW markasını getiriyor.

Dikey yerleştirilen üçlü arka stoplar, iç bükey bagaj kapısı gibi detaylarla Mustang çizgilerini andıran yeni Ford Mach1; tamamen elektrikli bu SUV olarak Ford’u temsil edecek. Bu araç için  start ise 2020 yılı olarak görünüyor.

5.0 V8 Ford Mustang test sürüşü

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz