Dünyaca ünlü iki ünlü kulübün kapısına Hyundai çektiler!

Avrupa ve Dünya Kupası Resmi Sponsoru Hyundai, futbola olan desteğini tüm hızıyla sürdürmeye devam ediyor. 2022 yılına kadar Dünya Kupası’na destek verecek olan Hyundai, son olarak Chelsea ve Atletico Madrid’e sponsor oldu. Böylece futbola olan desteğini global organizasyonlar ve dünyaca ünlü kulüpler olarak büyüttü.

Son yıllarda ürettiği otomobillerle dünya çapında rekabette üst sıralara çıkan Güney Koreli marka bu alanda sponsorluklara önem veriyor. Sanata ve spora katkı sağlayan Hyundai, yaklaşık 20 yıldır Avrupa Futbol Şampiyonası ve Dünya Kupası sponsorluklarını sürdürüyor. Şirket yönetimi aldığı bir kararla buna ek olarak dünyaca ünlü futbol kulüplerine destek olmaya başladı.

Forma başta olmak üzere birçok yerde Hyundai görünür durumda

Chelsea ve Atletico Madrid’e sponsor

Geçtiğimiz günlerde İngiliz Chelsea Futbol Takımı’na 4 yıllık sponsor olan Hyundai, şimdi de La Liga’nın ünlü kulüplerinden biri olan Atletico Madrid’in forma sponsorluğunu aldı. Hyundai’nin bu sponsorluğu Atletico Madrid’in La Liga’daki tüm maçlarında geçerli olacak. Hyundai, Atletico Madrid’de de aynen Chelsea gibi formanın kollarında logo ve isim kullanma hakkına sahip.

Bu ortaklık ile Hyundai, formada taşınacak logonun yanı sıra kulübe verilecek araç filosu, iç saha LED ekran reklamları, medya ve dijital içerik haklarıyla da sürekli görünür olacak. Ayrıca sponsorluk boyunca Hyundai, mobiliteye kolaylık sağlama ve futbolseverlerin daha fazla keyif alması adına özel aktiviteler yapacak. Böylelikle taraftarların futbol heyecanını daha fazla yaşaması adına takıma destek olacak.

Atletico Madrid de artık Hyundai kullanacak

Hyundai Avrupa’daki futbol takımlarıyla olan sponsorluklarını genişletmeyi hedefliyor. Atletico Madrid’in haricinde güncel olarak Olympique Lyonnais ve Chelsea ile de sponsorluk anlaşması bulunuyor. Avrupa pazarındaki etkinliğini artırmak isteyen Hyundai, çok yakın bir zamanda, başka bir sürprizle daha futbol severlerin karşısına çıkacak. Bakalım bu sürpriz Türk futbolseverleri ne kadar yakından ilgilendirecek? Avrupa’da ilgiyle izledikleri bir takım mı yoksa Türkiye’den bir takım mı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz