Dünya Superbike Şampiyonası 2. yarışta Toprak başarısı

Pandemi döneminde tüm uluslararası spor müsabakalarında olduğu gibi ara verilen 2020 Dünya Superbike Şampiyonası yeniden start aldı.

Pata Yamaha Fabrika Takımı’nda yarışan milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, İspanya Jerez kentinde düzenlenen; ikinci ayağın iki yarışında üçüncülük alarak bu etabı iki podyumla tamamladı.

Yeniden sezonu dereceyle başlatan ve 2. yarışı 10. sırada başlayıp 3. bitiren Toprak, İspanya Jerez etabını 66 puanla 4. Sırada tamamladı.

Dünya Supersport 300 Şampiyonası’nın Jerez ayağında ilk yarışı 6.’lıkla bitiren Bahattin Sofuoğlu ise ikinci yarışta birincilik alarak ülkemizi gururlandırdı.

Yarışa 8. sırada başlayıp 1. bitiren Bahattin Sofuoğlu: “Bu yarışta ilk podyumum çok mutluyum. Önümüzdeki yarışlarda aldığım bu başarıyı devam ettirmeyi planlıyorum” dedi.

Dünya şampiyonluğunu hedefleyen milli sporcular; 7-9 Ağustos Portekiz, 28-30 Ağustos İspanya, 4-6 Eylül İspanya Aragon, 18-20 Eylül İspanya Barselona, 2-4 Ekim Fransa ayaklarına katılacak.

Toprak Razgatlıoğlu İspanya yarışından sonra birinciliği hedefliyor

Toprak, Şubat ayında 2020 Motul FIM Dünya Superbike yarışının ilk ayağında Avustralya’da yarışmış ve Yamaha ile ilk şampiyonluğunu almıştı.

Şampiyonanın en güçlü 3 adayı arasında olan Toprak Razgatlıoğlu: “İspanya yarışı için pandemi süresince antrenmanlarımı Kenan Sofuoğlu’nun koçluğunda Sakarya’da Kenan Sofuoğlu pistinde devam ettirdim.

Şubat ayında Pata Yamaha takımı çatısı altında ilk yarışımı birincilikle tamamladım. İspanya yarışını da podyumla bitirmek beni motive etti. Hedefim her zaman birincilik.

Çok daha fazla çalışarak hedeflerime odaklanacağım. 10. sırada yarışa başladım ve 3. olarak tamamladım. Podyumda olduğum ve puan aldığım için mutluyum” açıklamalarında bulundu.

Milli yarışçının destekçisi Yamaha Motor Türkiye genel müdürü Bora Berker Cansever: “Dünya Superbike Şampiyonası ve Dünya Supersport 300 motor sporları için oldukça önemli arenalar ve bu pistlerde Türk bayrağının dalgalanıyor olması ulusal bir başarı. Bu pistlerde yarışan gençlerimizi Türk halkının daha fazla desteklemesini ve takip etmesini istiyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz