Doğuş şirketinde, Koç dönemi başlıyor

Scania'nın Türkiye distribütörü Doğuş Otomotiv , çekici ve kamyon şoförlerine yönelik  "şoför koçluğu" sistemini uygulayacak. Araçların  verimli kullanımı için  şoförlere sürekli eğitim veren firma şimdi de eğitimin "sürdürülebilir" sonuç vermesi için "koçluk" yapacak. Geliştirilecek sistem, araçları kullanan şöforlerin yoldaki hareketlerini dur kalklarını, fren ve gaz hareketlerini belirleyerek yakıt tüketimini ortaya koyacak. Sonuçlar belirli dönemler halinde şöförlere bildirilerek sürüşün maksimum verimli hale gelmesi için gerekli öneri ve uyarılar yapılacak.

 

Sistem yapım aşamasında

 

Doğuş Otomotiv Scania Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Adnan Yücel  bir tür "sürücü koçluğu" sistemi oluşturmakta olduklarını belirterek sistemi kıa bir süre sonra firmalara sunacaklarını belirtti. Eğitimlerin sürücülere önemli katkıları bulunduğunu ancak bunların sonuçlarının sürekli olması için "koçluk" sisteminin de artılar katacağını vurgulayan Yücel  yakıt tüketiminin lojistik firmalarındaki en önemli kalem olduğuna dikkat çekti.

 

Dünya sıralamasında yükseliyor

 

Scania Türkiye distribütörü Doğuş Otomotiv 16 ton ve üzeri kamyon pazarında bu yıl % 7 gelecek yıl ise yaklaşık 3 bin adet % 10 pazar payı hedefliyor. Türkiye'de 2012'de 1326, 2013'te 1623 adet Scania kamyon satan Doğuş Otomotiv bu yıl 2 bin adetlere koşuyor. Bu rakamlar Türkiye'yi 100'den fazla ülkede satış yapan Scania dünyasında en fazla satan 8'inci ülke konumuna getirecek. Markanın en fazla sattığı pazar Brezilya (19.7 bin) iken İngiltere (6.5 bin) ikinci Rusya (5.7 bin) üçüncü konumda bulunuyor.

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here