Doğuş’da “Ticari” operasyon: Senyücel’e ek görev

Türkiye’nin en büyük otomotiv distribütör grubu Doğuş Otomotiv, ticari araçlarının yönetimini tek bir isme emanet ediyor. Daha önceki yıllarda da Scania Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Tolga Senyücel, yeniden Scania genel müdürü olarak direksiyona geçiyor.

Senyücel halen Doğuş Oto Volkswagen Ticari Genel Müdürü olarak da görev yapıyor ki yeni dönemde bu görevini de sürdürmeye devam edecek.

Yeniden yapılanma kararı verildi, açıklama yakında

Son dönemde otomotiv dışındaki sektörlerde alım satım faaliyetleri hızlanan Doğuş Holding, otomotiv sektöründe ticari araç bölümünde çok nemli bir değişikliğe karar verdiği öğrenildi.

Alınan yönetim kurulu kararıyla Grubun ağır ticari araç markası Scania, Volkswagen Ticari Araç Genel Müdürü Tolga Senyücel’e bağlanıyor. Senyücel, önümüzdeki dönemde hem VW Ticari Araç’ın yanı sıra Scania kamyonlarının genel müdürlük görevlerini yürütecek.

Scania Genel Müdürü İlhami Eksin ise Doğuş Holding tarafında farklı bir göreve getirilecek. Resmi açıklamaların kısa süre içinde yapılması bekleniyor.

1999’dan bu yana Doğuş Otomotiv çatısı altında iş yaşamını sürdüren Tolga Senyücel, 2013-2018 yılları arasında Skoda Türkiye (Yüce Auto Motorlu Araçlar Ticaret) Genel Müdürlüğü görevini yürüttü.

Senyücel, 2018 yılındaki Doğuş Otomotiv yeniden yapılanmasında VW Ticari Araç Genel Müdürlüğü görevine getirilmişti.

1998 yılında Doğuş Otomotiv yapısına katılan İlhami Eksin ise 2013’ten bu yana Scania’nın Genel Müdürü olarak görev yapıyor. Eksin, Mart 2019 tarihinden bu yana Ağır Ticari Araçlar Derneği (TAİD) Genel Başkanı olarak da görev üstleniyor.

Eksin, Scania ağır ticari araçlarının yanı sıra ThermoKing, DOD Ağır Vasıta ile Scania Endüstriyel ve Deniz Motorları Marka Genel Müdürü olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz