Doğuş Otomotiv tarih verdi

Volkswagen’in Euro5 EA189 kodlu motorları içeren emisyon skandalında Doğuş Otomotiv’den bir açıklama daha geldi.

Doğuş Otomotiv, Borsa’ya da bildirdiği açıklamasında VW Grubu ile sürekli iletişim içinde olduklarına vurgu yaptıktan sonra, emisyon sorununa çözüm için tarih verdi.

Alman Motorlu Taşıtlar Dairesi ile anlaşan VW Grubu, EA189 kodlu motora sahip otomobilleri için düzeltme harekatını başlatıyor. Çözüm, Alman etkililerce kabul edildi.

Doğuş Otomotiv’den konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:

“Volkswagen AG tarafından üretilen EA 189 motor tipine sahip dizel araçları kapsayan durum ile ilgili daha önce yaptığımız açıklamalarda, Doğuş Otomotiv olarak üretici firma ile konuyla ilgili kesintisiz bir iletişim halinde olduğumuz ifade edilmişti.

Volkswagen AG 25.11 tarihli basın açıklamasında; EA189 motor tipine sahip dizel araçlardaki emisyon sorununa yönelik KBA (Almanya Federal Motorlu Taşıtlar Dairesi) tarafından onaylanan teknik çözümün, Ocak 2016 tarihinden itibaren tüm pazarlarda uygulamaya alınmasının planlandığını bildirmiştir.

Avrupa pazarlarıyla eş zamanlı olacak şekilde Türkiye’de de gerçekleştirilecek uygulama ile etkilenen tüm araç sahipleriyle bağlantıya geçileceğini kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here