Dizel hibrit SUV sahneye çıktı : Hyundai Tucson 48V Mild Hybrid

Tamamen elektrikli araçlara geçiş sürecinde hibrit teknolojisiyle ilerleyen otomotivde az rastlanır bir adım atıldı. Hyundai, dizel motorla elektrikli motorun birlikte görev yapacağı disel hibrit teknolojisini Tucson modeline uyguladığını duyurdu. Dizel hibrit Hyundai Tucson

Hyundai Tucson’a Müthiş Kombinasyon: Dizel Hibrit

Hyundai, yeni Tucson Dizel’de 48 V’luk elektrik motorunun desteklediği hafif hibrit güç aktarma organına yer vereceğini açıkladı. Aracın model adı Hyundai Tucson 48V Mild Hybrid oldu. Dizel hibrit motor, makyajlı Tu

Makyajlı Tucson kokpitinde, yeni teknolojiler kullanımı kolay tuşların ucunda.

cson yüzde 7 yakıt avantajı vaat ediyor.

Piyasaya çıktığı 2004 yılında bu yana kompakt SUV segmentinin en sevilen modellerinden biri olan Hyundai Tucson, 2015 yılında da ikinci jenerasyonuyla özellikle Avrupa pazarında markanın satışlarını ve imajını yukarı çekmişti.

Dizel hibrit Tucson için 2.0 önce, 1.6 2019’a…

Makyajlı Tucson için geri sayım başladı

Çok kısa bir süre içerisinde Avrupa’da satışa çıkacak makyajlı Tucson ise serüvene kaldığı yerden devam edecek. Özellikle iç mekanındaki geliştirmeler ve seriye eklenen ekonomik motorlarla elini güçlendirecek olan Tucson, tüm dünyada geleceği çok fazla konuşulan dizeller açısından da önemli yeniliklere imza atıyor.

Yeni Tucson’un dizel versiyonunda 48 V’luk elektrik motorunun desteklediği, hafif hibrit güç aktarma sistemi kullanılarak yakıt ekonomisinde ve emisyon oranlarında yüzde 7’ye yakın azalma sağlanacak. Hafif hibrit aktarma organları teknolojisi, markanın yakıt verimliliğini iyileştirme çabalarına katkıda bulurken aynı zamanda performanslı sürüş keyfine de yardımcı olacak.

Haziran ayından itibaren, yeni teknolojiyi ilk etapta 186 beygirlik 2.0 litrelik dizel ünitede kullanacak olan Hyundai, 2019 yılının bahar aylarında da 1.6 litre dizel motora entegre edecek.

Dizele göre yüzde 7 daha fazla ekonomi vaat ediyor.

48 Voltluk lityum-iyon pil

Hyundai’de ilk kez, elektrifikasyon için tasarlanan 0.44 kW / h 48 volt lityum-iyon pil teknolojisi, Hafif Hibrit Başlangıç Motoru (MHSG), LDC dönüştürücü (Alçak Gerilim DC / DC) ve bir de invertör birarada kullanılıyor. Yakıtın en fazla tüketildiği hızlanma esnasında, MHSG, dizel motoru 12 kW’a kadar destekleyerek böylelikle yakıt tüketimini azaltmış oluyor. Sistem, motorun mekanik kullanımı ve enerji geri kazanımı arasında otomatik olarak geçiş yapıyor. Klasik hibrit çalışma prensibinde olduğu gibi, vites küçültme ve frenleme esnasında, aküyü şarj etmek için enerji kazanımı elde ediliyor. Bu şekilde, sistem maksimum sürüş keyfinden ödün vermeden motorun yakıt ekonomisini sağlarken aynı zamanda CO2 emisyonlarını da önemli ölçüde düşürmüş oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz