Diyarbakır, Mercedes kamyon satışları içinde ilk 3’te

Ağır ticari araç kamyon ve çekici satışlarında 2019 yılını lider tamamlayan Mercedes Benz Türk’ün; en çok tercih edildiği bölgelerden biri Güneydoğu ve Doğu Anadolu olmaya devam ediyor. Suriye ve Irak’a ihracatın bitme noktasına gelmesine rağmen bölgede kamyon ve çekici satışları dikkate değer rakamlarda. Mercedes Benz Türk en çok kamyon (çekici dahil) satan ilk 3 bayisinden biri Diyarbakır oldu. Mercedes-Benz Türk Diyarbakır bayisi Gelecek Otomotiv, 2019 yılında gerçekleştirdiği 184 adetlik kamyon-çekici satışı ile sahneye çıkarak ödüle ulaştı.

Erzurum ve Malatya satışları da Diyarbakır’a yakın bir ivme yakaladı. Böylece bu 3 şehirde otomobilden otobüse tüm Mercedes Benz araçlarını temsil eden Gelecek Otomotiv; geçen yıl toplam 352 kamyon ve çekici satışı gerçekleştirdi. Payını yüzde 4,9 arttırarak Mercedes-Benz Türk’ün toplam ağır ticari satışlarının yüzde 14.8’üne imza attı. Diyarbakır, Erzurum ve Malatya bayiliklerinin yanısıra Gelecek Otomotiv’in İstanbul Vadipark bayiliği ise sadece otomobiller için hizmet sunuyor.

Bekir Koman, Gelecek Otomotiv Genel Müdürü

4 ayrı şehirde Mercedes Benz temsilcisi

Gelecek Otomotiv Genel Müdürü Bekir Koman, “2020’nin ilk iki ayını geride bıraktığımızda otobüs ve kamyon satışlarında önemli oyunculardan biri olmaya devam ettiğimizi görüyoruz. Gelecek ekibi olarak Mercedes-Benz özel markasını İstanbul, Diyarbakır, Erzurum ve Malatya’daki tesislerimizde; müşterilerimizin beklentilerini en iyi şekilde karşılamaya odaklı bir anlayışla temsil ediyoruz. Sadık müşterilere sahip olmak geleceğimizi garanti altına almak için önemli. Gelecek Otomotiv ekonomik başarısının temelini Müşteri Sadakatı ile oluşturmakta” diye konuştu.

Mercedes Benz ağır ticari araç gamının geniş bir yelpaze sağladığını anlatan Bekir Koman, şunları ifade etti; “Ticari Araç müşterilerimize sunduğunuz bu geniş ürün yelpazemizin yanısıra; sektörün dinamiklerini yakından takip ediyor, yeni araç satışında finansman, sigorta gibi çözümleri anında sunabiliyoruz. Ayrıca müşterilerimize TruckStore ve BusStore markaları ile ikinci el, takas desteği sağlıyoruz. Servis anlaşmaları, satış sonrası hizmetlerle müşteri memnuniyetini ilk planda tutuyoruz. Bu da başarı çıtamızın her geçen gün daha da yükselmesini sağlıyor.”

Mercedes-Benz Türk 2019 yılında 1.049 offroad, 720 onroad olmak üzere toplam 1.769 kamyon; 31 offroad, 1.080 onroad olmak üzere toplam 1.111 çekici satışı gerçekleştirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz