COVID-19 bu kez Rolls-Royce fabrikasını sarstı

COVID-19 nedeniyle geçen haftadan beri Avrupa’da VW, Fiat, PSA gibi birçok grupta fabrikalar üretimi durdurdu. İngiltere bu konuda oldukça geç karar veren ülkelerden biri oldu; İngiliz hükümetinin aldığı kararların peşisıra lüks otomobilin zirvesinde bulunan Rolls-Royce Motor Goodwood üretim tesisinde üretimi 23 Mart Pazartesi gününden iki hafta süreyle askıya alacağını açıkladı. Şirket çalışanlarının sağlığını ve refahını güvenceye almak için bu kararı alırken üretimin toplam durma süresi şimdilik 1 ay olacak. Çünkü, bu süreyi takiben planlanmış iki haftalık Paskalya bakım programı da devreye girecek.

Şirket Batı Sussex’teki merkez ofisinde bazıları evden rotasyon esasına göre çalışacak çalışanlar ile birlikte faaliyetlerini sürdürecek. Şirket genelinde sosyal uzaklaşma önlemleri de alınmış.

Bu benzeri görülmemiş önlem olarak belirtilirken; Rolls-Royce Motor Cars CEO’su Torsten Müller-Ötvös; “Bu eylem hafife alınmadı, ancak olağanüstü iş gücümüzün sağlığı ve refahı aklımızda her şeyden önce. Müşteri odaklı bir şirket olarak, üretimimizi duraklatma kararının, bazı kullanıcılarımızda rahatsızlık yaratacağının farkındayız. Bu zor zamanda anlayışlarını bekliyor, özür diliyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz