Çok uzun sürmüş bir Opel Corsa test sürüşü

HO: İşte bir önceki bölümde sözünü ettiğim tam da bu. Sanki bir Peugeot kokpiti. Japon Nissin tarafından üretilen EAT7 – EAT8 şanzıman ailesi bu vites kolu ile kullanımınızda. Görsel benzerlik  dışında sistem verimli ve sarsıntısız çalışıyor. PSA Grubu’nun son yıllardaki başarısında bu yeni nesil şanzımanın da payı büyük. Opel Corsa da bu rüzgarı arkasına almış görünüyor.

MT: 100 ve 130 hp versiyonda sadece PSA’dan miras EAT8, 8 ileri otomatik şanzıman varken; 75 hp model klasik bir 5 ileri manuel şanzımanla alınabiliyor, kesinlikle giriş versiyonu. Dizel motor ise 6 ileri manuel ile alınabiliyor.

HO: Yeni Corsa yan ve arka görünüm olarak bence şık ve sportif. C sütünunda arka renkli cam ile birbirine geçiş yapan gövde coupe havası veriyor. Spoyler tavanda. Turuncu ve siyah renk kombinasyonu iyi duruyor. Bu renkler son dönemde bütün markaların kataloglarında öne çıkıyor.

MT: Yeni Corsa’nın yeni motorlarına ek olarak, hafif tasarım aynı zamanda üst düzey sürüş dinamiklerini de destekliyor. Yeni nesil modelin en hafif versiyonu 1055 kg ağırlığında. Selefi ile karşılaştırıldığında, bu model 33 kg daha hafif.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz