Çok hızlı ve çok pahalı; McLaren 570S Spider

Dünyanın en pahalı otomobillerinden biri olan McLaren 570S Spider, geçen yılın ortasından itibaren siparişle üretilmeye başladı. Bildiğimiz kadarıyla bugüne kadar Türkiye’de henüz bir teslimat yapılmış değil; bu muhteşem mühendislik harikasının ABD fiyatı 1 milyon TL’ye  yaklaşıyor. Avrupa’da ise 214-220 bin Euro’dan başlayan fiyatlarla yola çıkan otomobil Türkiye yollarına vergilerle 3 milyon TL’ye yakın bir fiyat etiketiyle gelebilir.

İkinci jenerasyon S Spider 6 Haziran’da Torino’da Open Air Car Show’da sergilenecek. Ardından Ferrari, Lamborghini gibi süper spor otomobillerle birlikte Torino caddelerinde sürüş gösterisine katılacak. McLaren’in Sports Serisi ürün ailesinin üçüncü modeli olan 570S Spider, İngiltere Woking’deki fabrikada hand made -elle monte edilerek- üretiliyor. Karbon fiber konstrüksiyon, ortada yer alan motor düzeni ve yüksek performans öğeleri otomobili lüks süper spor segmentinin zirvelerine konumlandırıyor.

0-200 km sadece 9,6 saniye

570S Coupé ile benzer performans özellikleri sergileyen otomobil dinamik, mükemmel ve etkileyici tanımlarına uyuyor. Otomobil 3.2 saniyede 0 – 100km / saat hıza ulaşabilirken 0’dan 200km / s’ye çıkmak için sadece 9,6 saniye yeterli oluyor. Tavanı kapalı iken aracın en yüksek hızı 328 km / saat (570S Coupé ile aynı). Bu değer tavan açık iken ise 315 km / saate iniyor. Bu yüksek performansa rağmen 570S Spider sadece 249 g / km CO2 emisyonu sağlıyor ve 100 km’de ortalama 10.7 litre yakıt tüketiyor.

McLaren Sports Serisi Cabrio için özel olarak geliştirilen beş yeni tasarım edisyonu var.  Bu uygulamalar 570S Coupé’nin Design Edition serisinin başarısının ardından piyasaya sunuldu. Her edisyon tasarımcılar tarafından özenle seçilmiş, renklerin, malzemelerin ve kaplamaların en iyi şekilde tamamlanmasıyla oluşuyor. Design Edition içeriğinin yanısıra (karbon fiber iç donanım eklemeleri gibi) ek özellikler seçilerek kişiselleştirmeler yapılabiliyor.

 

Audi’nin yeni amiral gemisinin hafta içi ve hafta sonu bile ayrı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz