Citroen yeni C4 SUV tarzı tasarımla iddialı geliyor

Citroen yeni C4 modelinin resmi tanıtımını yaptı. Tasarımı ile kompakt HB ile SUV arasında iddialı bir konuma geçen yeni Citroen C4 aynı zamanda tamamen elektrikli yeni e-C4 versiyonu ile öne çıkacak.

Citroen yeni C4 modeli ile birlikte kompakt hatchback segmentindeki başarılı geçmişine yeni bir sayfa açıyor. Citroen yeni C4 ne zaman satışa sunulacak, fiyatları ne olacak?

Yeni C4 ile birlikte Citroen aynı zamanda C5 Aircross SUV Hybrid, Ami, ë-Jumpy ve ë-SpaceTourer modellerinin ardından markanın elektrikliye geçiş hamlesini devam ettiriyor.

SUV standartlarına uygun büyük çaplı tekerlekler, güçlü bir duruş, enerjik bir görünüm, aerodinamik siluet; zengin kişiselleştirme seçenekleri ve iddialı detaylarla tasarımda ileriye doğru güçlü bir adım atan yeni C4; benzinli ve dizel motor seçeneklerine de sahip olacak.

Progressive Hydraulic Cushions süspansiyon, Advanced Comfort koltuklar ve Citroën Smart Pad Support gibi çözümlerle; Citroën Advanced Comfort özelliklerini bünyesinde barındıran tamamen elektrikli yeni e-C4 ve yeni C4; 20 adet sürüş destek sistemi ve gelişmiş bağlanabilirlik özellikleriyle öne çıkıyor.

Kompakt sınıfta 12,5 milyon tecrübe!

Markanın ilk kompakt modeli 1928 yılında yollara çıkmıştı. Citroen’in 10. nesil kompakt hatchback modeli olarak yollara çıkan yeni e-C4 ve yeni C4; sahip olduğu konfor ve karakteristik özellikleriyle marka tarihinde tamamen yeni bir dönem açmayı hedefliyor. İlk nesil C4 ile başlayarak bugüne kadar Ami 6/Ami 8, GS/GSA, BX, ZX, Xsara, C4 (2004 ve 2010) ve C4 Cactus olmak üzere farklı modellerle marka kompakt sınıfta yaklaşık 12,5 milyon üretime imza attı.

Tamamen elektrikli yeni e-C4 ve yeni C4; 31 dış tasarım ve altı iç dizayn olmak üzere zengin kişiselleştirme seçenekleri; tamamen elektrikli, benzinli ve dizel olmak üzere farklı motor seçenekleriyle sonbahardan itibaren siparişe açılacak. Türkiye’de satışa sunulması 2021 yılında olacak.

Tamamen elektrikli yeni e-C4 136 HP gücündeki elektromotoruyla 350 km menzile imkan tanırken; Euro 6d emisyon normunu karşılayan benzinli cephesinde 110 HP ile 155 HP arasında; dizel cephesinde ise 110 HP ile 130 HP olmak üzere farklı güç versiyonları bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz