Christine Feuell, Chrysler marka CEO’su oldu

Christine-Feuell-Chrysler-CEO

Otomotivde kadın başkanlar arasına yeni bir isim daha katıldı. Stellantis çatısı altındaki Chrysler markasının CEO’luğuna Christine Feuell getirildi. 13 Eylül tarihinde görevi üstlenecek olan Christine Feuell, Chrysler CEO’su olarak direk Stellantis CEO’su Carlos Tavares’e bağlı olacak.

Honeywell Güvenlik ve Üretkenlik Çözümleri şirketinde Ticari İşler Başkanı olan Christine Feuell; 13 Eylül’de Stellantis bünyesine katılacak. Chrysler markasının yeni CEO’su olarak doğrudan CEO Carlos Tavares’e rapor verecek.

Marka yöneticisi Feuell, otomotiv, çok kanallı tedarik zinciri otomasyon sistemleri ve akıllı bina teknolojileri alanlarında deneyime sahip.

Feuell daha önce Ford, Johnson Controls ve Honeywell’de satış, pazarlama, ürün yönetimi ve Kar ve Zarar birimlerinde farklı görevler yürüttü.

Stellantis CEO’su Carlos Tavares, “Christine’in Chrysler’in başına geçmesi Stellantis için harika bir haber. Bu ikonik marka için yeni dürtüler ve yönler belirlemede ve büyük potansiyelini ortaya çıkarmada ayrılmaz ve stratejik bir rol oynayacağına inanıyorum.”

Chrysler, Avrupa’da ve Türkiye’e özel sportif modelleri haricinde faaliyet göstermiyor.

Bu arada hatırlatalım, Stellantis markaları olan Fiat, Peugeot, Citroen, Chrysler, Opel 35 milyar dolarlık elektrikli araç bütçesi belirlemiş durumda. Chrysler’in yeni başkanı bu milyarlık bütçenin marka ayağını yönetecek isim olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz