Cenevre Otomobil Fuarı 2020; 2 yeni Honda geliyor

Cenevre Otomobil Fuarı 4 Mart 2020 tarihinde VIP, 5 Mart 2020 tarihinde ise tüm ziyaretçiler için kapılarını açmaya hazırlanıyor. 2020 Cenevre Otomobil Fuarı hangi modellere ev sahipliği yapacak? Honda, yeni e:TECHNOLOGY markası altında elektrikli araç ve bağlanabilirlik teknolojilerini 2020 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergileyecek. Honda’nın e:HEV Hybrid teknolojisine sahip yeni Jazz modeli Avrupa’da ilk fuar gösterimine çıkarken; SUV esintileri taşıyan yeni Jazz Crosstar modeli de Cenevre Otomobil Fuarı’nda lanse edilecek.

Honda e:Technology

Cenevre Otomobil Fuarı’nda ziyaretçiler yeni Jazz dışında tamamen elektrikli Honda e ile buluşacak. Fuarda sergilenecek olan bu iki model; Avrupa’daki temel modellerin 2022 yılında elektrikli olmasını hedefleyen Honda’nın altı modelinin ilk ikisini oluşturuyor.

Yeni Honda Jazz, ilk kez standart olarak gelişmiş e:HEV iki motorlu hibrit güç-aktarma teknolojisi ile yollara çıkacak; Honda mühendisleri tarafından baştan aşağı yeniden tasarlanan yeni Honda Jazz; 2020 yılında B sınıfta yaşanan yoğun rekabette dikkat çekici olmaya hazırlanıyor. Monoform gövdesi ile Jazz, konfor ve pratiklik özelliklerini biraraya getiriyor. Yeni Honda Jazz, gelişmiş bilgi-eğlence sistemi ile araç içi bağlanabilirlik çözümlerini bir arada sunuyor. Jazz ayrıca ilk olarak Honda e’de kullanılan entegre bir yapay zeka ajanı Honda Personal Assistant ile de donatılıyor.

Yeni Jazz Crosstar versiyonu

Honda, Jazz modelinin güçlü bir tasarıma sahip Jazz Crossstar versiyonunu da Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtacak. Honda, SUV esintilerine sahip Jazz Crosstar versiyonu ile aktif yaşam tarzına sahip kullanıcıları hedefliyor. Standart model ile aynı hibrit güç-aktarma organına ve iç mekan özelliklerine sahip olan yeni Jazz Crosstar; artırılmış yerden yükseklik, suya dayanıklı döşemeler ve entegre tavan rayları ile ayrışıyor. Yeni Crossstar modelinin görselliği daha güçlü bir ön ızgara, siyah trimler ve şık yan eşikler ile güçlendiriliyor. Crosstar modeline özgü gösterişli jantlar SUV tarzına vurgu yaparken otomobilin güçlü görünümünü tamamlıyor.

E teknoloji Honda

Honda, Cenevre Otomobil Fuarı’nda hem CR-V Hybrid hem de yeni Jazz modelinde kullanılan e: HEV Hybrid teknolojisi de tanıtacak. Yeni Jazz için yeni geliştirilen e:HEV sistemi, 1,5 litrelik bir DOHC i-VTEC benzinli motora bağlı iki adet kompakt elektromotor; bir lityum iyon batarya ve akıllı bir güç kontrol ünitesi ile yenilikçi bir sabit vitesli şanzımandan oluşuyor. Bu teknolojiler yüksek verimlilik seviyesine sahip akıcı bir sürüş sunmak üzere birlikte çalışıyor.

Honda, fuarda yeni ürünlerine ek olarak sezgisel yapay zekâ ve gelişmiş bağlantı teknolojilerini de sergileyecek. Fuar ziyaretçileri, Honda e ve Jazz modellerinin Honda Personal Assistant sesli komut sistemi gibi; kullanımı kolay ve işlevsel teknolojilerle modern yaşam tarzına entegrasyonunu deneyimleyebilecek. Ayrıca her iki modelde de standart olarak sunulan My Honda+ akıllı telefon uygulaması üzerinden erişilen bağlantılı teknolojiler ve hizmetler de deneyimlenebilecek.

Honda, Power Charger şarj uzmanı ubitricity ile birlikte geliştirilen kentsel şarj altyapısını fuar ziyaretçilerine sunacak. Birçok şarj çözümü sunan Honda Power Managment Prototype geleceğe yönelik bir “araçtan şebekeye” teknolojisi de tanıtacak.

2020 Civic Type R Line Up

Civic Type R GT Sport Line ve Limited Edition

Honda’nın Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki standı yeni Civic Type R ürün ailesi ile tamamlanacak. Honda’nın Civic Type R ürün ailesine dahil olan yeni Sport Line ve Limited Edition versiyonları ilk kez Cenevre’de gösterecek.

Honda ayrıca 2020 Red Bull Racing RB16 Formula 1 otomobilini, Repsol Honda Team MotoGP RC213V motosikletini ve 2020 Dakar Rallisi’nden zafer ile dönen Monster Energy Honda Team CRF450 Ralli motosikletini de fuarda sergileyecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz