Cenevre AutoShow 2019; 7 farklı Mercedes’le tanışma zamanı

0
356

Mercedes-Benz, Cenevre Otomobil Fuarı 2019’da 7 dünya lansmanı gerçekleştiriyor. GLC ve yeni CLA Shooting Brake yollara çıkmaya hazır haliyle Cenevre’deki yerini alırken; Concept EQV ile geleceğin elektrikli Premium SUV’una dair vizyonu sergiliyor. Ayrıca, Formula E Show Car, GLE 53 4MATIC+, GT R Roadster ve smart forease+ modelleri de fuarda ziyaretçilerle buluşuyor.

Mercedes-Benz, özel üç final üretim modelini de ilk kez sergiliyor. İç mekân detaylarıyla SL 500 Grand Edition, özel güneş sarısı rengiyle SLC 300 Final Edition; ve S-Serisi’nin 6,0 litre hacimli V12 bi-turbo motorun uzun soluklu başarı hikâyesini taçlandıran ve sona erdiren S 65 Final Edition, koleksiyon değeri taşıyan üç modeli oluşturuyor.

Mercedes-Benz GLC öncüleri gibi, asfalt ve asfalt dışı sürüş özelliklerini geniş yaşama alanı; pratik kullanım özellikleri ve konfor ile bir arada sunuyor. DISTRONIC, Aktif Takip Yardımcısı ve Aktif Direksiyon Yardımcısı, sürücüyü mesafe takibi ve aracı yönlendirme konusunda destekleyerek sürüş konforu ve sürüş güvenliğine katkı sağlıyor. Sistem aracın hızını virajlarda veya kavşaklarda otomatik olarak ayarlarken, direksiyon yardımcısı şeritte kalmaya ve şerit değiştirmeye yardımcı oluyor.

MBUX – Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi’nin en yeni telematik jenerasyonunun görev verildiği yenilenen GLC’de; dokunmatik ekran, akıllı sesli komut sistemi ve uyumlu kullanıcı arayüzü birlikteliği sayesinde kusursuz bir iç mekan sunuluyor.

2019 yılı ortalarında satışa sunulacak olan GLC’de ilk etapta en güncel dört silindirli yeni benzinli ve dizel motor seçenekleri var. Benzinli hibrit motor, kayışla tahrik edilen marş jeneratörüne sahip yeni 48 Volt besleme teknolojisiyle hareket ediyor.

Mercedes-Benz güncel olarak; GLA, GLC, GLC Coupé, GLE, GLE Coupé, GLS ve G-Serisi olmak üzere yedi farklı model ile SUV pazarında zengin bir ürün çeşitliliği sunuyor. Söz konusu SUV modeller markanın ürün çeşitliliğini zenginleştirmekle kalmıyor, aynı zamanda pazardaki başarısında önemli bir pay üstleniyor. Bugüne kadar tüm dünyada 5 milyonun üzerinde kullanıcı Mercedes-Benz SUV modellerini tercih etti.

S serisinden izler taşıyor

Mercedes-Benz, CLA Shooting Brake modelinde, şık tasarımıyla dikkat çeken, kaslı arka tasarımıyla son derece güçlü bir görünüm sunan, aynı zamanda bagaj bakımından önemli kazanımlar sağlayan CLA Coupé ile benzer bir tasarım dilini kullanıyor. Sürücüyü etkin bir şekilde destekleyen en güncel sürüş destek sistemlerine sahip olan yeni CLA Shooting Brake; S-Serisi’nden alınan fonksiyonların da katılımıyla bu segmentin en yüksek aktif güvenlik seviyesini sunuyor.

Ocak ayında gerçekleştirilen dünya tanıtımının ardından yeni Mercedes-Benz V-Class; Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki ilk kez sergileniyor. Yeni V-Class, yeniden yorumlanan ön tasarımı da dahil birçok yeniliği bünyesinde barındırıyor. Bunun dışında yeni OM 654 dizel motor V-Class’ta kullanılmaya başlanıyor. Farklı güç versiyonlarına sahip dört silindirli dizel motorun en güçlü versiyonu olan V 300 d, maksimum 239 BG (176 kW) üretiyor. 9G-TRONIC otomatik şanzıman V-Class modelinde ilk kez kullanıma sunulurken yeni güvenlik ve sürüş destek sistemleri devreye alınıyor.

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here