Çek liyakat madalyası Ahmet Yüce’ye verildi

2018 yılından bu yana Çekya Cumhuriyeti’nin dış ilişkilerinin gelişmesine katkı sağlayan yabancı ülke vatandaşlarına verilen liyakat madalyası, Yüce Auto Skoda Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce’ye layık görüldü. Çekya Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Liyakat Madalyası; pandemi önlemleri nedeniyle Çekya’nın Türkiye Büyükelçiliği aracılığıyla Yüce Auto Skoda Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce’ye takdim edileceği bildirildi.

Liyakat madalyası sahibi Ahmet Yüce’nin yaşamı boyunca Türkiye-Çekya ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik çaba ve gayretleri; Çekya Dışişleri Bakanı Tomas Petricek tarafından yapılan açıklamada takdir edildi.

Skoda markasını temsil etmenin yanında önemli bir misyon daha üstlendiklerini söyleyen Ahmet Yüce;

“Marka işbirliğimizin yanı sıra kadim Türk ve Çek halklarının dayanışmasına ve kültür başta olmak üzere her türlü sosyal işbirliğine katkı sağlamak en büyük amacımızdı. Kurucumuz merhum Orhan Yüce’nin izinden giderek ilişkilerimizi yalnızca ticari faaliyetlerimiz ile sınırlı tutmadık. Bu anlamda iki ülkeyi ileriye taşırken, geçmişi yüzyıllara dayanan iki halkın refah ve mutluluğunu da kendimize görev edindik. Layık görülen liyakat madalyası bu anlayışımızın Çekya tarafından takdir edilmesinin güzel bir göstergesidir” şeklinde konuştu.

Yüce, Çekya tarafından verilen Liyakat Madalyasını kendisine destek veren herkes adına aldığını da sözlerine ekleyerek; “Bu takdir 65’inci yılını kutlayan Yüce Auto ve benim için büyük bir onur. Bu madalya için başta merhum Orhan Yüce’ye, Türkiye ve Çekya devletlerine, ortağımız Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk’e, çalışma arkadaşlarım ile birlikte Türkiye’deki ve tüm dünyadaki Skoda ailesine teşekkür ediyorum. Çekya ve Skoda markası ile bugüne kadar temeli dostluk ve saygıya dayanan ilişkilerimiz bundan sonra da artarak devam edecektir” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz