Volvo yaptı yapacağını: Siz uyuyun, o gitsin!

Volvo Otomobil yeni Volvo 360c Concept ile otonom seyahatin geleceğine ışık tutuyor. Otonom, elektrikli, bağlantılı ve güvenli bir sürüşe sahip Volvo 360c Concept, iç hat uçuşlarının yerini alabilecek bir yaklaşım sunuyor. 360c’nin temelinde, insan sürücüsü olmayan tam otonom, tam elektrikli bir otomobil yer alıyor. Direksiyon simidinin ve içten yanmalı bir motorun olmaması, konsepte tasarım özgürlüğü verirken; yolcuların geleneksel olarak ikili ya da üçlü koltuklarda oturması zorunluluğunu da ortadan kaldırıyor ve tamamen yeni bir tasarım oluşturma imkânı sunuyor.

Volvo 360c

Siz uykunuzu alın o yolu

360c, otonom sürüşe sahip otomobillerin dört potansiyel kullanım şeklini –uyku ortamı, mobil ofis, oturma odası ve eğlence ortamı- birlikte sunarken; insanların seyahat yöntemlerini de yeniden hayal etmelerini sağlıyor.

Volvo Cars Başkan ve CEO’su HåkanSamuelsson, “İş dünyası gelecek yıllar içerisinde değişecek ve endüstrimizde bu değişime Volvo liderlik etmeli” dedi. “Otonom sürüş, güvenlik alanında büyük bir adım atmamızı sağlarken aynı zamanda heyecan verici yeni iş modelleri de oluşturacak; ve müşterilerimizin otomobillerinin içerisinde istedikleri gibi zaman geçirmelerine imkân verecek.”

Volvo 360c Exterior Safety

300 km altında uçaktan avantajlı

360c, havayolu şirketleri, hava aracı üreticileri ve diğer servis sağlayıcılardan oluşan ve milyar dolarlık bir endüstri olan; kısa mesafe hava yolculuğuna ciddi bir rakip olma potansiyeli taşıyor. Özellikle kalkış ve varış noktası arasındaki mesafe 300 km civarında olan daha kısa rotalar, yolculuğu alternatif bir yöntemle değiştirmek için öncelikli adayları oluşturuyor.

Örneğin geçen yıl, Birleşik Devletler’de 740 milyon yolcu iç hat uçuşları kullandı ve Amerika’nın iç hat havacılık endüstrisi milyarlarca dolar gelir elde etti. New York’tan Washington DC’ye, Houston’dan Dallas’a, Los Angeles’tan San Diego’ya gibi birçok yoğun iç hat uçuş rotası; havaalanına gidiş, güvenlik kontrolleri ve bekleme süreleri göz önüne alındığı zaman aynı yolu otomobille almaktan daha uzun sürüyor.

Volvo 360c

360c, Volvo Cars’ın işine yeni potansiyel müşteri grupları sağlamanın dışında ayrıca geleceğin seyahati; şehir planlama, alt yapı ve modern toplumun çevre ayak izi gibi konularda da uygulamalar sunuyor. O, sadece insanların nasıl seyahat edeceklerini yeniden düşünmelerini sağlamakla kalmıyor; ayrıca insanların hareket halindeyken arkadaşlarıyla ve aileleriyle nasıl irtibata geçeceğini; geleceğin şehirlerinde seyahat ederlerken zamanı nasıl kullanacaklarını da ele alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz