Borusan Otomotiv’de yeniden yapılanma

2017 yılındaki 20’ye yaklaşan görev dağılımlarının ardından 2018 yılının ilk üst yönetim değişikliği gerçekleşti. İlk değişim BMW’nin Türkiye distribütörü Borusan Otomotiv’den geldi.

1 Ocak 2018 itibariyle Borusan Otomotiv Grubu İcra Kurulunda görev dağılımı değişti.

Borusan Otomotiv BMW/MINI/BMW Motorrad Genel Müdürü Ayhan Ölçer ve Borusan Oto Genel Müdürü Uğur Sakarya görev ve sorumluluklarını değiştiler.

BMW MINI Distribütörü Borusan Otomotiv İthalat şirketinin liderliğini yapan Ayhan Ölçer ve BMW MINI Jaguar Land Rover markalarının satış ve servis hizmetlerini veren Borusan Oto’nun liderliğini yapan Uğur Sakarya, 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle görevleri birbirlerinden devraldılar.

Satış ve satış sonrasında hizmetlerini genişletti.

Ayhan Ölçer kimdir?

1995 yılından itibaren Borusan Otomotiv Grubu’nda çeşitli görevler üstlenen Ayhan Ölçer, 2015 yılından bu yana da BMW/MINI/BMW Motorrad Genel Müdürü & Borusan Otomotiv İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktaydı.

Uğur Sakarya kimdir?

Uğur Sakarya ise otomotiv sektöründe 15 yıllık tecrübesinden sonra, 2014 yılında Borusan Otomotiv Grubu’na katıldı ve o tarihten beri Borusan Oto Genel Müdürü & Borusan Otomotiv İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapıyordu.

Hakan Tiftik başkanlığındaki  Borusan Otomotiv İcra Kurulu 1 Ocak itibariyle şu isimlerden oluşuyor:

  1. Ayhan Ölçer, Borusan Oto Genel Müdürü
  2. Uğur Sakarya, BMW/MINI/BMW Motorrad Genel Müdürü
  3. Simay Alsan, Jaguar Land Rover Genel Müdürü
  4. Kerim Kazgan, CFO
  5. Kağan Dağtekin, Borusan Otomotiv Premium Kiralama Genel Müdürü

Borusan otomotiv CEO’su Tiftik: Yola devam

İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik “Değişen, evrilen, dijitalleşmenin de hayatımıza girdiği otomotiv sektöründe günümüz rekabet koşullarına göğüs gerip, operasyonel mükemmelliği hedefleyerek süreçleri yöneteceklerini, üretici ve müşteri beklentilerine cevap vermek için sahip oldukları tecrübe ve liderlik yetkinlikleri ile Borusan Otomotiv Grubu’nun yeni başarı hikayelerini yazmak için çalışacağız” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz