Borusan Araç İhale ile bireysel araç satış dönemi başladı

0
629

Borusan Araç İhale, şimdiye kadar sadecek kurumsal müşterilerinin araçlarına bakarken artık bireysel müşteri araçlarını da ihalelere dahil etmeye başladı. Canlı olarak düzenlenen ihale etaplarına ise online organizasyon seçeneği eklendi. Borusan Araç İhale Genel Müdürü Sinan Barutçuoğlu önderliğinde, sektörde yeni faaliyetlerin tanıtılması amacıyla lansman ihalesi düzenlendi. İstanbul’da düzenlenen lansmanda, dijital uygulamalar, online satış kanalları ve gerçekleşen yenilikler hakkında bilgiler verildi. Şirketin sektöre sunduğu yenilikler arasında bireysel müşteri araçlarının da ihalelere alınması yer alıyor.  Borusan Araç İhale kullanıcılara eşsiz bir deneyim sunan dijital kanallarıyla, ikinci el araç pazarını yeniden yönlendiriyor.

Bireysel müşteri araçları en iyi fiyata 7/24 satışta

Borusan Araç İhale, en iyi şekilde kullanıcı deneyimini sunmaya çalışan online açık arttırma sistemi 724ihale.com’u hizmete sundu. Ekim ayından itibaren bireysel müşteri araçları da sisteme kabul etmeye başlandı. Bireysel müşteriler artık 724ihale.com’da araçlarına teklif alarak araçlarının satışını hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorlar.

Fiziki ihalelerde ve online satış kanallarında teklif edilen fiyatlardan satın alma garantisi veriyor. Ancak bir hafta boyunca araçların ihalelerde bu fiyatın üzerinde satılması için çaba gösteriliyor. Bireysel müşteriler yeni araç alma isteklerini ertelemeden, kendi araçlarını en yüksek fiyata satabiliyorlar. Bu sistem, Borusan Araç İhale’nin galeri sahibi iş ortaklarına; bireysel müşteri araçlarıyla artık daha geniş marka ve model çeşitliliği sunmasına olanak sağlıyor.

 

Borusan Araç İhale’nin müşteri ilişkilerini yöneten CRM sistemi de bu ay itibariyle hizmete girdi. Şirket aynı zamanda fiyatlama sistemi 724Fiyat’ı da yapay zekâ ile güçlendiriyor. Bu sistemle müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çok daha kişiselleştirilmiş hizmetler sunuluyor. Kısa bir sürede tamamlanması istenen çalışmanın doğruluk oranlarını zirveye taşıması bekleniyor. Böylece Borusan Araç İhale de 2. El araç fiyatlamasında sektörün referans noktası olma yönünde önemli bir adım atmış olacak. Yapay zekâ ile güçlendirilmiş 724 Fiyat’ı geniş kitlelere çok daha geniş ürün çeşitliliği ile ulaştırmak isteniyor. 724Fiyat’ın geniş kitleye ulaşabilmesi amacıyla yeni iş birlikleri yapılması planlanıyor.

Barutçuoğlu; “İşin rengini değiştirdik”

Yenilikler hakkında bilgi veren Genel Müdür Sinan Barutçuoğlu şunları söyledi:

“Yaptığımız iş her gün yeni hizmetler ve yaklaşımlarla sürekli gelişiyor. Bunda teknolojiye, dijitalleşmeye ve yenilikçiliğe yaptığımız yatırımların etkisi çok büyük. Ancak biz bu sektörde değişimin ve yenilikçiliğin öncüsü olarak gücümüzü her zaman köklerimizden ve değerlerimizden aldık. Şimdi bir kez daha sektörde işin rengini değiştiriyoruz. Hep beraber çok çalışarak daha da gelişeceğiz, dijitalleşmenin ve teknolojinin getirdiği yeni iş modellerini müşterilerimize sunmaya devam edeceğiz.”

Bugüne kadar 200.000 araç satıldı

Borusan Araç İhale, 2. el oto alım satım internet hizmetlerinin öncüsü olarak sektörün kurumsallaşması için çok önemli katkılar sağladı. Araç ihale, uzman kadrosu ve güçlü alım satım ağıyla müşterilerinin hayatını kolaylaştırıyor. Yenilikçiliğe ve dijitalleşmeye yaptığı yatırımlarla ikinci el oto sektörünün liderlerinden biri haline geldi. Borusan Araç İhale’nin Türkiye’nin tüm illerinden 8.500 alıcı üyesi, 1.800 kurumsal tedarikçisi bulunuyor. Kurulduğundan bu yana yaklaşık 200.000 aracın satışını gerçekleştirdi, bu da 500.000 tekil aracın operasyonunu yönetmek anlamına geliyor.

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here