BMW’nin zirve SUV’u X7 gelilyor

Range Rover, Mercedes GLS, Cadillac Escalade, Audi Q8, Porcshe Cayenne; Rolls Royce Cullinan gibi lüksün zirvesindeki SUV modellere bir yenisi daha ekleniyor. Spor Aktivite Aracı olarak lüks segmente girecek yeni BMW X7 2019 modeli test maratonlarını tamamlamak üzere. Peki İngiltere fiyatının 110 bin pound civarında olması beklenen BMW X7 Türkiye’de satışa sunulacak mı? BMW’nin yeni modeli X7 fiyatı ne olur?

BMW X7 modelinin kısa test görüntülerine YouTube kanalımızdan ulaşın

Model ABD’de üretildiği için ekstra yüzde 120 vergi yükü ve büyük motorları nedeniyle 1,5 milyon TL civarında bir fiyatlandırma şaşırtıcı olmayacaktır. Bu fiyatla sipariş ağırlıklı olarak ithal edilmesi daha uygun gibi görünüyor. Biz dönelim dayanıklılık testlerine; yeni BMW X7 2019 modeli tüm dünyada zorlu arazide kamufle edilmiş prototiplerle test ediliyor. Kutup dairesinin kenarındaki kar ve buzda kış dönemi yapılan testlerin, İsveç’in Arjeplog kentindeki karların ardından; Güney Afrika güneşinin altında çöl ve çakıl pistlerinde uzun mesafe dayanıklılık testleri gerçekleşti. ABD’de kent trafiği, köy yolları, otoyollarda dinamik yük testleri de yapıldı.

BMW lüks SUV modeli X7

3 sıra koltuk

Etkileyici görünümü, son derece cömert iç alanı, gelişmiş sürüş ve süspansiyon teknolojisi, özel donanım özellikleri ile BMW X7; premium markanın tarzındaki lüks sürüş keyfinin en son yorumu. 6,6 litrelik benzinli motor yanısıra daha küçük hacimli dizel ve benzinli motorlar olacak, hybrid versiyon bekleniyor. 3 koltuk sırası da modeli içinde bulunduğu luxury SUV sınıfında etkili kılacak.

BMW X7, ABD Güney Carolina Spartanburg tesisinde üretiliyor. BMW X7, ön üretim modelleri BMW X5 ve BMW X6 üretim modelleri ile aynı montaj hattından çıkıyor. Spartanburg, BMW Grubu’nun X modellerinin üretim üssü; Yılda 411 binden fazla üretim rakamıyla Spartanburg, BMW Grubu’nun dünya çapında en büyük tesisi konumunda. Spartanburg’da üretilen araçların yaklaşık yüzde 70’i dünya çapında 140 ülkeye ihraç ediliyor. Fabrika, maksimum yıllık üretim kapasitesi 450 bine ulaşıyor.

BMW Grubu Spartanburg fabrikasında 9000’den fazla kişiyi istihdam ediyor. 2021 yılına kadar 1000 kişi daha eklenecek. Her gün, 1.400 BWW X3, X4, X5 ve X6 modelleri Spartanburg tesisinde montaj hattından çıkıyor; Bunlara şimdi beşinci model olarak X7 katılıyor. BMW Grubu fabrikaya 1994 yılından bugüne kadar 8 milyar ABD doları yatırım yaptı, yaklaşık 3.9 milyon araç üretti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz