Beşinci nesil Mercedes C serisi sahneye çıkma hazırlığında

Mercedes Benz 2019 yılında 2.339 binden fazla otomobil sattı. Bu rakamın yaklaşık 393 bini C serisi sedan ve estate modellerden oluştu. Model bazlı bakıldığında tek başına en büyük satış rakamına ulaşılmış olması muhtemel.

C serisi Mercedes için de önemli bir model; her ne kadar CLA, ve A serisi sedan modelleri C serisini bir miktar tehdit ediyor gibi görünse de lüks sedanda gerçek giriş modeli olmayı sürdürecek gibi görünüyor; dördüncü nesil C serisi son dönemlerini yaşarken beşinci nesil yeni Mercedes C serisi kamuflajlı olarak testlere devam ediyor. Yeni C serisi ne zaman yollara çıkacak?

2021 model yılında W206 kodu ile tanıtılacak olan yeni Mercedes C-Serisi, W223 kodlu yeni S-Serisi’nin hemen ardından ortaya çıkacak. Beşinci nesil C-Serisi, hem teknoloji hem de görünüm açısından güncel W205 modelden epey farklı olacak. Özellikle iç görünüm olarak…

C-Serisi Sedan geçen yıl bazı ülkelerde (Güney Kore ) çift haneli bir büyüme gösterdi. Modelin Çin’deki uzun dingil versiyonun satışları geçen yıl % 9 artışla yeni bir rekor seviyeye yükseldi. 1982’de piyasaya sürülmesinden bu yana, dünya çapında on milyondan fazla C-Serisi Sedan ve Estate satıldı.

Bu kadar büyük bir miras üzerine doğacak yeni Mercedes C serisi, genel gövde ölçülerinde benzerliğini koruyacak. Çok daha ince farlar ve büyüyen ızgara ise kamuflaj altında da net bir şekilde ortaya çıkıyor.

İç mekanda Mercedes-Benz’in yeni nesil MBUX öğrenen bilgi-eğlence sistemi yeni C serisinde hakim durumda olacak. Analog düğmelerin neredeyse tamamı ortadan kalkarken  orta konsolda dev bir dokunmatik ekran (Tesla gibi) direksiyon arkasında köşeli sanal bir gösterge ekranı bulunacak.

Motor serisinde benzinli olanların tamamında hibrit ile elektrik geçişleri olacak. 48 volt hafif hibritlerden tam hibritlere ve bir plug-in hibrit versiyona kadar farklı seçenekler gelecek.

2021 C-Serisi, galiba C 63 AMG gibi V8 motorlu olarak artık sahne almayacak!…

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz