Benzin fiyatı için indirim zamanı

Son dakika… Benzin fiyatına indirim geliyor. Suudi Arabistan’ın en büyük petrol tesislerine saldırının ardından artan petrol fiyatları Türkiye’deki akaryakıt fiyatlarına da zam olarak yansımıştı. Bunun ardından bugün benzine indirim haberi geldi. Akaryakıt sektörü yetkililerinden verilen bilgiye göre benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren 25 kuruş indirim yapılacak. Söz konusu indirimin 24 kuruşu pompa fiyatlarına yansıyacak.

24 kuruşluk indirimin pompa fiyatlarına yansımasıyla İstanbul’da 7.11 TL olan benzinin litre fiyatı 6.87 TL’ye gerileyecek.

Ankara’da 7.20 TL olan benzinin litre fiyatı 6.96 TL’ye, İzmir’de ise 7.18 TL’den 6.94 TL’ye düşecek.

Suudi Arabistan’ın petrol tesislerine 14 Eylül’de yapılan saldırı sonrası brent petrolün fiyatı yüzde 19.5 ile 14 Ocak 1991’den bu yana en sert gün içi artışı yaşayarak 71.95 dolara yükselmişti. Suudi Arabistan’da üretim normale dönerken, brent petrol fiyatı şu an 62 dolardan işlem görüyor.

Brent petrol fiyatlarında yaşanan artış veya azalış Türkiye’de akaryakıt fiyatlarını yakından ilgilendiriyor. Saldırı sonrası Türkiye’deki akaryakıt fiyatları artmış, benzine 35 kuruş motorine ise 12 kuruş zam yapılmıştı.

3 bankadan yerli otomobile özel düşük faizli taşıt kredisi

Toyota Land Cruiser 100’den 400 bine çıktı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz