BBC Top Gear’a göre Yılın Otomobili Honda Civic Type R

 

Honda’nın yaramaz sporcusu Civic  Type R daha çok ödül alacak gibi duruyor. BU canavar otomobil, son olarak BBC Top Gear tarafından “Yılın Otomobili” olarak kutsandı. Daha önce 2017 Kadınlar Dünyasında Yılın Otomobili ödülleri çerçevesinde ‘En iyi Performans Otomobili’ seçilen Honda Civic Type R, bu sefer de ‘BBC Top Gear Dergisi Yılın Otomobili’ seçildi. Aynı zamanda ‘Yılın Hot Hatch Otomobili’ ve ‘Uluslararası Editörlerin Yılın Otomobili’ de seçilen Honda Civic Type R böylece ödülleri üst üste koymaya başladı.

Günlük kullanıma uygun yüksek performanslı atlet yeni Honda Civic Type R dikkat çekmeye devam ediyor. Satışa sunulmadan Nürburgring Nordschleife’de ve sonrasında İstanbul Park’ta öncüsünün pist rekorunu kırarak başarılar silsilesini başlatan ve satışa sunulduktan sonra birçok ödül alan Honda Civic Type R ödüller serisine bir yenisini daha ekledi.

BBC Top Gear Dergisi her yıl ‘Yılın Otomobili’ ödüllerini gerçekleştiriyor. BBC Top Gear bu yılki ödülleri dünyanın farklı ülkelerinde yayınlanan 22 farklı edisyonun oylarıyla belirledi.

 

Standart Civic Hatchback ile aynı teknik alt yapıyı paylaşan yeni Honda Civic Type R gerek yolda, gerekse de pistte mümkün olan en iyi performansı sunmak üzere geliştirildi. Motor kaputunun altında görev yapan ve önceki nesil Type-R modelinden transfer edilen ödüllü 2.0-litre VTEC TURBO motor optimize edildi. 320 PS güç üreten motor Yeni Civic Type-R’ı 5,7 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaştırırken 272 km/s maksimum hıza imkan tanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz