Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz geçilecek

Dokuz günlük Bayram Tatili başladı. Cuma günü itibariyle gerek havayolu gerekse karayolunu kullanan tatilciler, yılın ilk uzun tatili için start verdiler. İstanbul’dan çıkışlarda beklendiği kadar kaos oluşmadığı gözlendi. Tatile gidenlerin çıkışı cumartesi itibariyle devam ediyor. Bu arada yapılan bir açıklama ile bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz mi geçilecek. Peki ücretsiz geçişler hangi günler gerçekleşecek? Hangi köprü ve otoyolları kapsıyor?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Ramazan Bayramı tatili süresince, yap-işlet-devret modeliyle yapılanlar hariç, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından işletilen köprü ve otoyollar ücretsiz mi olacak sorusuna müjdeli cevabı açıkladı.

Bakan Turhan, AA muhabirine, Ramazan Bayramı tatili nedeniyle milyonlarca vatandaşın yollara çıkmasını beklediklerini söyledi.

Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz geçilecek

Hangi günler ücretsiz geçiş yapılabilecek

Cumhurbaşkanı kararıyla yap-işlet-devret (YİD) modeliyle yapılan köprü ve otoyollar hariç; KGM’nin işlettiği tüm otoyollar ile köprülerin; bu gece saat 00.00’dan başlayarak, bayram tatili süresince ücretsiz yapıldığı haberini paylaşan bakan, uygulamanın 10 Haziran Pazartesi günü saat 07.00’ye kadar süreceğini kaydetti.

Osmangazi Köprüsü ve üçüncü köprü yolları bu bayramda da ücretli olarak hizmet verecek. Ücretli yollara özel sektör eliyle yapılan ve işletilen tüm otoyollar dahil. Bu kapasama giren en önemli yol İstanbul-İzmir yolu. Bu yol üzerinde Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü de bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz