Bayiler 2020’yi bu yıldan daha iyi bekliyor

Ekim ayında otomotiv pazarının 50 bin bandına yaklaşması, bayilerin yılsonu beklentilerini ve 2020 hedeflerini arttırdı. Otomotiv pazarının müşteriyle doğrudan temas halinde olan bayileri açısından kredi faizlerindeki düşüşle başlayan süreç 2019 sonuçlarını olumlu yönde etkileyecek.

Ford, Opel, Peugeot, Citroen ve Volvo markalarını çatısı altında bulunduran Arkas Otomotiv de yıl sonu satış tahminlerini 450 bin-500 bin bandına, 2020 pazar büyüklüğünü ise 525 bin-575 bin bandına yükselttiğini açıkladı. Arkas Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Can Yıldırım, kendileri açısından iyimser sürecin Eylül ayında faizlerin düşüşü ile başladığını kaydetti.

Bu süreçte mevduat faizlerinin kısmen de olsa cazibesini kaybetmeye başladığını gördüklerini belirten Yıldırım; kredi maliyetlerinin aşağı yönlü ivme içine gireceği beklentisiyle Ekim ayı pazarının da tahmin ettikleri gibi canlandığını dile getirdi. Yıldırım, tüketicilerin satın alma kararı üzerinde kredi maliyetlerinin çok önemli etkiye sahip olduğunu ifade ederek; cazip kredi ve kampanya imkanlarının devam ettiğinin altını çizdi. Yıldırım, yılın kalan döneminde bu hareketliliğin yukarı yönlü bir ivme göstereceğini söyledi.

Bu yıl Arkas Otomotiv olarak temsil ettikleri; Volvo, Ford, Opel, Peugeot, Citroen markaları ile sene başında belirlemiş oldukları satış ve satış sonrası hedeflerini gerçekleştireceklerini anlatan Yıldırım; “Müşterisi ile en ilgili otomotiv bayisi olma anlayışımız sürecek. Arkas Otomotiv olarak temsil ettiğimiz tüm markalarımız ile müşteri memnuniyeti çıtasını en üst düzeyde tutmayı hedefliyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz