Ayhancan Güven, Silverstone yarışında ilk zaferini kazandı

Silverstone Pisti’nde gerçekleştirilen Porsche Mobil 1 Supercup’ın ikinci ayağında, Türk sporcu Ayhancan Güven birinciliği bırakmadı. Yarışın son bölümlerindeki kıyasıya mücadelede rakibine geçiş izni vermeyen Güven, damalı bayrağa birinci olarak ulaşarak; bu yıl içerisindeki ilk zaferini de elde etmiş oldu.

Türk ralli pilotu Ayhancan Güven, yarışa pole pozisyonundan başlayarak, iyi bir startın ardından yarış boyunca yerini korumayı başardı. İlk turlarda ve yarışın genelinde Larry ten Voorde’nin baskısı altında kalan Güven, Hollandalı pilotun baskısına aldırmadan zafer podyumuna birinci olarak katılmayı başardı.

Ayhancan Güven, geçen yıl Silverstone’da yapılan yarışı kazanmıştı ve böylelikle Porsche Supercup kariyerinin ikinci zaferini de kazanmış oldu.

Larry ten Voorde, geçen haftaki yarışı kazanmasının ardından bu haftaki yarışı da ikinci bitirerek puan tablosu için önemli bir adım atmış oldu. Dylan Pereira ise Max Van Splunteren’in ardından üçüncü sırada finiş gördü ve podyuma çıkmayı başardı.

Splunteren dördüncü olurken, Jean Baptiste Simmenauer beşinci, Marvin Klein altıncı ve Florian Latorre yedinci olarak yarışı tamamladı. İlk 10 içinde yer almayı başaran diğer isimler ise; Jaxon Evans, Leon Köhler ve Julian Hanses oldu.

Ayhancan Güven ile Silverstone Pisti’ne çıkan ikinci temsilcimiz Berkay Besler de bu hafta sonu, özel davetle piste çıkmıştı ve yarışı 11. sırada tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz