Avrupa’nın en büyük Passat pazarı olduk

Türkiye'de 2013'te 17 bin 214 adet VW Passat satılırken, en yakın rakibine 10 bin adet fark atıldı. İngiltere ve Rusya, Türkiye’ye takip etti. Türkiye’de 2013’te 17 bin 214 adet Passat satılırken, İngiltere 7 bin 810 adet, Rusya 6 bin 454 adette kaldı. 

8'inci jenerasyon Passat’ın tanıtıldığı toplantıda konuşan Volkswagen Binek Araç Pazarlama Müdürü Çağrı Öztaş, Türkiye’nin Avrupa’da en çok Passat satan ülke unvanını 2 yıl önce elde ettiğini söyledi. Yılın 9 ayında 12 bin 913 bin adet VW Passat sattıklarını belirten Öztaş, yıl sonunda 2013’ün üzerine çıkmayı hedeflediklerini aktardı.

Çağrı Öztaş, Passat’ın station wagon versiyonu Variant'ın en çok satıldığı ülkenin 37 bin adetle Almanya olduğunu ekledi. Volkswagen’in Türkiye’de premium marka olarak algılandığını söyleyen Öztaş, " "Baştan aşağı yenilenen VW Passat bunu daha da pekiştirecek. VW’nin yaptığı araştırmaya göre, dünyadaki premium algısı en yüksek ülke Türkiye" diye konuştu.

Premium algısını yukarı taşıyacak

VW Passat'ın amiral gemileri olduğunu ve her nesliyle tüketicilerde büyük beklenti yarattığını kaydeden Volkswagen Binek Araç Genel Müdürü Vedat Uygun, “Sekizinci nesil Passat, otomobilin geleceğini bugünden tanımamızı sağlayacak gelişmiş bir model oldu. Yeni Passat,  bu özelliğiyle Volkswagen’in premium algısını daha da yukarı taşıyacak” diye konuştu.

Passat’ın Türkiye’de büyük ilgi gördüğünü söyleyen Uygun, şöyle devam etti: “Yeni Passat her nesliyle segmentinin standartlarını belirliyor. Yeni Passat ile ülkemizde hem perakende hem de filo müşterilerinin ilgi olacağı olmayı bekliyoruz.” Vedat Uygun, Volkswagen’in Türkiye’de 2 yıldır üst üste en çok sevilen marka olduğunu belirterek, "Çok gurur duyuyoru. Verdiğimiz hizmetlerin, müşterilerimiz tarafından kabul gördüğünü gösteriyor” dedi. 

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here