2021 Avrupa’da yılın otomobili finalistleri belli oldu

Avrupa'da yılın otomobili ödülü 2021

Aralık ayının son haftası içerisinde 29 adet aracın yer aldığı liste ile duyurusu gerçekleştirilen 2021 Avrupa’da Yılın Otomobili ödülleri için heyecan artıyor. Otomotiv dünyasının en prestijli ödülleri arasında bulunan Avrupa’da Yılın Otomobili Ödülü 2021 ayağında rekabet edecek finalistler belli oldu.

Elektrik veya içten yanmalı motorlu toplam 29 modelden oluşan uzun bir aday listesi belirlenmişti. Jüri üyelerinin değerlendirmesi sonrası bu adaylardan 7 tanesi finale adını yazdırmayı başardı.

Söz konusu 2021 Avrupa’da Yılın Otomobili Ödülü için; Citroen C4, Cupra Formentor, Fiat 500, Land Rover Defender, Skoda Octavia, Toyota Yaris ve Volkswagen ID.3 modelleri finalist olarak açıklandı.

1964 yılından itibaren düzenli olarak verilen ödüller, her yıl Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında gerçekleştiriliyor. Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl gerçekleşmeyen otomobil fuarının bu yıl canlı gerçekleşip, gerçekleşmeyeceği ise henüz belli değil. Jüriler şimdiden yılın otomobili için kademeli olarak kararlarını açıklamaya başladı.


2021 Avrupa’da Yılın Otomobili Ödülü sahibi 1 Mart 2021 tarihinde düzenlenecek özel bir dijital etkinlikle duyurulacak. 2018 yılında Volvo XC40, 2019 yılında Jaguar I-Pace, geçtiğimiz yıl da Peugeot 208 ödülün sahibi olmuştu.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz