Audi e-tron Amazon ile geliyor

Yeni dönemin en önemli teknolojileri arasında yapay zeka, akıllı sürüş, otonomi, mobility gibi sözcüklerle ifade bulanlar başı çekecek. Otomotiv de bu teknolojilerle buluşmasını ilerletiyor. Bu alandaki son birleşimlerden biri Audi ile Amazon sesli komut sistemi arasında gerçekleşti. Audi’nin ilk tam elektrikli modeli olan e-tron’a, Amazon sesli komut sistemi Alexa’yı entegre ediyor.

Audi, kullanıcılarına daha geniş bağlanabilirlik (mobility) imkanları sunmak için yeni bir çalışmayı tamamladığını duyurdu. Lansmanı geçtiğimiz günlerde Paris Otomobil Fuarı’nda yapılan markanın ilk tam elektrikli modeli Audi e-tron’un, bilgi-eğlence sistemine Amazon’un sesli komut sistemi Alexa entegre edildi. Audi e-tron kullanıcıları artık evlerinde veya diğer Alexa uyumlu akıllı cihazlarında olduğu gibi, araçlarının içinde de Alexa’nın birçok özelliğinden yararlanabilecek.

Audi’nin ilk tam elektrikli otomobili e-tron, 2019 yılında Avrupa’da satışa çıkmaya hazırlanıyor.

Audi e-tron ekranında Alexa sesli yanıt sistemi böyle görünecek.

Akıllı telefon gerekmiyor

Audi’nin MMI bilgi-eğlence sistemine entegre ettiği Alexa’yı kullanmak için araç sahipleri veya yolcuların akıllı telefona veya ek bir aplikasyona ihtiyacı olmayacak. Kullanıcıların, Amazon hesaplarını e-tron’a tanıtması yeterli olacak. MMI sistemindeki LTE mobil data modülü, kullanıcıların ses komutlarıyla Amazon server’larına ulaşmasını sağlayacak. Kullanıcıların e-tron’un araç içi ses komut sistemine “Alexa” şeklinde seslenerek başlatılacak sistemle, haber servislerinden, Amazon alışveriş hizmetine, Amazon Music’ten sesli kitaplara kadar yüzlerce hizmete erişilebilecek. E-tron sahipleri ayrıca Alexa ile araçlarını terk etmeden, sadece sesle komut vererek evlerindeki ışıkları, ısıtmayı veya kapı kilitlerini de kontrol edebilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz