Arabasını ve motorunu alan piste çıktı

Intercity İstanbul Park Pist Günleri 6-7-8 Eylül günlerinde otomobil, motosiklet ve bisikletler yarıştı. Hız meraklarını kendi araçları ile güvenli bir ortamda gidermek isteyenler Formula 1 pisti olan Intercity İstanbul Park’ta heyecan dolu bir hafta sonu yaşadı. Üç gün boyunca 270’den fazla otomobil ve 250’den fazla motosiklet piste çıktı.

Otomobil ve motosikletin yanı sıra bisiklet kullanımına da uygun olan pistte cumartesi ve pazar günleri Gran Fondo bisiklet yarışları gerçekleştirildi. Lisanslı, lisanssız ve amatör sporcuların yer alabildiği yarışa farklı yaş klasmanlarında 700’ün üzerinde bisikletli katıldı.

Ayrıca Pist Günleri kapsamında 6 Eylül Cuma günü, Intercity İstanbul Park TDL Outdoor Yarış ve Eğitim Pisti açılışı da gerçekleştirildi. Türkiye’nin drone teknolojileri ve sporu alanındaki öncü kurumu TDL Drone Sporları Kulübü Derneği; tarafından kullanılacak olan pistte drone pilotları ve öğrencileri, dronelarını kış aylarında da rahat kullanabilecekler.

Her ay Formula 1 pistinde otomobillerini ve motosikletlerini güvenli ve performanslı bir şekilde kullanma deneyimini yaşamak isteyenleri piste çekmeye devam eden Intercity; 2013 yılında İstanbul Park Pisti’ni hız tutkularının kullanımına açtı. “Caddede Olmaz Piste Gel” sloganıyla bugüne kadar yaklaşık 13 bin kişiyi kendi otomobilleriyle ve motosikletleriyle ağırladı.

Pist Günleri kapsamında hız tutkunu sürücüler,Intercity İstanbul Park’ın 5 bin 378 metre uzunluğundaki pistinde; 20’şer dakikalık seanslar halinde kendi araçlarını kullanabiliyorlar. Dünyanın en güvenli pistlerinin başında gelen Intercity İstanbul Park Pisti’nde bir seansta maksimum 40 otomobil bulunabiliyor. Piste çıkacaklar için önceden gerçekleştirilen güvenlik toplantısında sürücülere uymaları gereken kurallar ile dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında bilgiler de veriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz