Anadolu Isuzu, Hint Okyanusu’na açıldı

Anadolu Isuzu, Türkiye’de Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve üretilen yenilikçi araçları ile ihracat pazarlarındaki ataklarına devam ediyor. Anadolu Isuzu, geçtiğimiz yıl kazandığı CASUD ihalesi kapsamında, Fransa’nın Hint Okyanusundaki denizaşırı ili Reunion Adası’na 3 yıl içinde toplam 45 Novociti Life ve 15 Citibus teslimatı yapacak.

15 Novociti Life ve 5 Citibus modeli içeren teslimatlar, 5 Haziran’da Reunion Adası’nda düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan teslimatla ilgili de demeç verdi. “2019 yılında yapılan CASUD ihalesini Anadolu Isuzu’nun Fransa Distribütörü FCC ile kazandıklarını, COVID-19 döneminde böylesine önemli bir teslimatı gerçekleştirdikleri için mutlu ve gururlu olduklarını belirtti.”

Arıkan, “Salgına rağmen üretime ve ihracata hız kesmeden devam ediyoruz. Anadolu Isuzu adıyla, ihracat pazarlarımızdaki ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirdiğimiz yüksek teknolojiyle donatılmış araçlarımız Avrupa’da büyük ilgi görüyor. Salgın nedeniyle yaşanan yavaşlamaya rağmen yurtiçi ve yurtdışından sipariş almaya devam ediyoruz. Hedefimiz bu yıl eklenecek yeni ürünler ile yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda farklı segmentlerdeki pazar payımızı arttırmak, satış hedeflerimizi gerçekleştirmek” dedi.

Otobüs konforu taşıyan ödüllü midibüsler

Isuzu Novociti Life, alçak tabanıyla değişen pazar ihtiyaçlarına yönelik bir çözüm olarak ortaya çıktı. Novociti Life, büyük ve orta büyüklükteki otobüs yerine küçük boyutlardaki otobüs konseptiyle dar sokaklı şehirleri hedefliyor. Anadolu Isuzu midibüsleri böylece alçak tabanlı yapısıyla, engelli ve yaşlı nüfusun sosyal hayata daha fazla katılımını da destekliyor.

Novociti Life’ın FPT marka NEF4 model motoru, 186 beygir güç ve 680 Nm tork üretebiliyor. FPT’nin EGR (egzoz gazı geri çevirimi) sistemine gerek duymadan Euro 6C emisyon normlarını karşılayabiliyor. Enerji verimliliği ile düşük yakıt tüketimi sağlarken, bu sayede Avrupalı belediyelerin ihtiyacı olan normları sağlamış oluyor.

Hem yolcuların konforu hem de aracın servis hizmetlerini minimum sürede gerçekleştirmek için özenle tasarlanan Isuzu Novociti Life 1 yılda toplam 3 ödül aldı.

Anadolu Isuzu otobüs ürün grubunda bulunan Citibus ise 9,5 metrelik uzunluğuyla özellikle günümüzde büyük şehir belediyelerinin de tercih ettiği orta boy otobüs sınıfında yer alıyor. Daha düşük yatırım, düşük işletim maliyetleri ve hem optimum yolcu kapasitesi sunan hem de dar sokaklarda kolay manevra kabiliyeti sağlayan kompakt boyutu sayesinde en ideal toplu taşıma aracı olarak sunuluyor.

204 HP gücündeki 4HK1 Isuzu motora sahip olan Citibus, hem manuel hem otomatik şanzıman seçenekleri ile hem konforlu yolculuğu hem de optimum yakıt tüketimini bir arada sunuyor.

Geniş iç hacmi, yana yatma özelliği (Kneeling) ve kullanımı kolay tekerlekli sandalye rampası sayesinde azami araç içi erişilebilirliği sağlıyor. Böylelikle bütün yolcular için engelsiz bir yolculuk imkanı sunuluyor.

Anadolu Isuzu bünyesinde üretilen Citibus, gerekli tüm güvenlik sistemlerini de bünyesinde barındırıyor. ABS, ASR, entegre retarder, hill-holder, bağımsız havalı süspansiyon ve araç içi kamera sistemi sayesinde hem yolcularına hem de şoföre yoğun şehir trafiğinde güvenli bir yolculuk sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz