Alman markadan yeni bir SUV: T-Roc satışa çıktı

Volkswagen SUV ailesinin yeni üyesi T-Roc, Avrupa’dan sonra Türkiye’de de satılmaya başlandı. T-Roc, ismi İngilizce “kaya” anlamına gelen Rock kelimesinden geliyor.

Sürüş yardımcısı teknolojiler, renginden, donanımına kadar bir çok kişiselleştirme seçenekleri ile T-Roc, Volkswagen’in gelecek 10 yıldaki mobilite öngörüsünü de gözler önüne seriyor.

İlk etapta 1.5 litre benzinli motor seçeneği ile satışa çıkan Volkswagen T-Roc için başlanfıç fiyatı 192.000 TL olarak açıklandı.

Volkswagen SUV ailesinin yeni üyesi T-Roc, Türkiye’de 1.5 TSI 150 PS ACT motor 7 ileri DSG şanzımanla satılacak. 250 Nm tork gücüne sahip olan T-Roc modelinin 0-100 km/s hızlanma süresi 8,4 saniye olup maksimum hız değeri 205 km/s olarak açıklandı. 

T-Roc Highline donanımla geldi

T-Roc Türkiye’de Highline ve R-Line donanım seviyeleriyle satılmaya başlandı. Bu arada şunu belirtelim bu donanım seviyesinde 192 bin TL’ye alacağınız T-Roc için sürüş yardımcısı sistemleri opsiyonel. Aşağıda detayları olan bu sistemler için ekstra ödeme yapmak gerekiyor.

Donanım paketinde 8 inçlik kapasitif dokunmatik ekrana sahip “Composition Media” Bilgi & Eğlence Sistemi başrolde. App connect mobil bağlantı arayüzü konsolu tamamlıyor.

Dışarada ise LED ön farlar ve LED gündüz sürüş farları, 17 inç alüminyum alaşım jantlar, elektrikli katlanabilir yan aynalar dikkat çekiyor. Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display”, Ön/Arka Park mesafe sensörleri, 2 bölgeli tam otomatik klima “Klimatronik” gibi ekipmanlar standart pakette bulunuyor.

VW T-Roc

R-Line donanım paketinde ise dış gövde kiti, 18 inç alüminyum alaşımlı jantlar ve elektrikli açılır/kapanır bagaj kapağı yer alıyor.

Sürüşe yardımcı sistemler

Yeni SUV VW T-Roc modelinde

  • Çarpışma Hazırlığı “PreCrash,
  • Paralel park asistanı “Park Assist”,
  • Kör nokta uyarı sistemi “Blind Spot Detection”,
  • Şerit takip asistanı “Lane Assist”,
  • Yaya algılama özelliğine sahip Ön bölge asistanı “Front Assist”

gibi teknolojik yenilikler ve sürüş asistan sistemleri opsiyonel olarak alınabiliyor.

Çift renkli gövde rengi seçeneği

Volkswagen T-Roc, dışarıdan bakıldığında zarif ve sportif boyutları, içeride ise fonksiyonelliğiyle dikkat çekmeyi planlıyor.

11 farklı gövde rengi, 4 farklı tavan renk kombinasyonu ile alınabiliyor. T-Roc böylece, gövde ile kontrast oluşturabilen tavana sahip ilk Volkswagen SUV modeli olma özelliğini taşıyor. 

Otomobile dinamik bir tasarım kazandıran gövde yapısı ve düşük ağırlık merkezi otomobilin yol tutuşunu artırırken ayrıca T-Roc’un daha sportif görünmesini sağlıyor. Beş yolcu kapasiteli otomobilin tarzını belirleyen çok sayıda tasarım unsurundan biri de önde geniş bir radyatör ızgarasıyla entegre LED farlara ek olarak ön tamponda yer alan karakteristik LED gündüz sürüş farları.

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here