ALD Filo Türkiye’de yedi yıl sonra ilk yerli CEO

ALD Automotiv Türkiye CEO'su Timur Kaçar

Operasyonel kiralama şirketlerinden ALD Automotive Türkiye, genel müdür değişikliğine gitti. Türkiye’nin de içinde bulunduğu bölgeden sorumlu genel müdür Romanya’ya giderken, 10 yıllık Genel müdür yardımcısı Timur Kaçar yeni CEO oldu. Kaçar, görevine 1 Eylül tarihinde başladı. ALD filo Türkiye operasyonel leasing sektöründe deneyimli kaptanla yola devam edecek.

Kaçar, ALD Automodtiv Türkiye bünyesinde 7 yıl sonra CEO görevine getirilen ilk Türk yönetici oldu. Timur Kaçar, otomotiv ve operasyonel kiralama sektöründe 23 yılın üzerinde deneyime sahip. 2007 yılında operasyon direktörü olarak çalışmaya başladığı ALD Automotiv Türkiye’de 2009’dan bu yana genel müdür yardımcısı görevini üstleniyordu.

ALD filo yeni CEO’su dijitalleşme projelerini yönetmişti

Bu süre zarfında şirketin operasyonel süreçlerini dijitalleştirip, hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini artıracak çalışmaların yanı sıra stratejik projeleri yönettiği belirtilen Kaçar, ALD Automotive Türkiye’nin önemli bir filo kiralama oyuncusu olmasında etkili oldu.

Timur Kaçar, “ALD Automotive Türkiye olarak 14 yılı aşkın süredir operasyonel kiralama sektörünün lider markalarından biriyiz. Güçlü bir ekibe, istikrarlı bir müşteri portföyüne ve yerel uzmanlıkla birleşmiş uluslararası bir deneyime sahibiz. Sektördeki başarımızı bu faktörlere borçluyuz ve yüksek müşteri memnuniyeti oranımız da bu başarımızın güçlü bir kanıtıdır. IT alanında yapacağımız önemli altyapı yatırımları ve yakın gelecekte sunacağımız yeni hizmet ve ürünlerimiz ile rekabetçi ve müşteri odaklı konumumuzu pekiştirmeyi amaçlıyoruz. ALD Automotive Türkiye olarak bundan sonra da uzman ekibimiz, güvenilir ürün ve hizmetlerimiz, güçlü organizasyon yapımız ve yüksek kaliteli hizmet anlayışımızla sektöre öncülük etmeye devam edeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Timur Kaçar görevi ALD Automotive Romanya’nın genel müdürlüğüne atanan Shane Dowling’den devraldı. Dowling aynı zamanda Romanya, Bulgaristan, Türkiye ve Yunanistan’ı kapsayan Güneydoğu Avrupa ALD Automotive Bölge Direktörlüğü görevini sürdürmeye devam edecek.

Dowling, “Türkiye’deki görevimi, mükemmel bir ekiple geçirdiğim 3 yılın ardından tamamlıyorum. Birlikte birçok önemli projede çalıştık ve şirket hedeflerini başarı ile gerçekleştirdik. ALD Automotive Türkiye ekibine, iş ortaklarımıza ve müşterilerimize, şirketimize güvendikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Timur Kaçar kimdir?

Timur Kaçar, lisans eğitimi İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden tamamladı. Kariyerine 1996 yılında Fiat Auto Türkiye’de başlayan Kaçar, ardından Koç Holding bünyesinde yer alan BİRMOT A.Ş. nin üst yönetiminde koordinatör ünvanı ile görev yaptı. 2007 yılında, ALD Automotive bünyesine dâhil olan Timur Kaçar, iki yıl operasyon direktörlüğü yaptıktan sonra 10 yıl boyunca genel müdür yardımcılığı görevini üstlendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz