Akünüz mü bitti?

Otomobil sahiplerinin önemli bir sorunudur akü.

Yeni teknoloji otomobillerde kontak anahtarınızı alıp, araçtan çıkınca elektrikli sistemler devre dışı kalıyor ama ya biraz daha eski model araçlar ne yapıyor?

Örneğin 3 yaşındaki aracınızın farlarını açık unuttunuz… Sabah aracınızın başına geldiğinizde ya uzaktan kumandalı anahtarınız aracı açmaz, ya da açsa bile bunu son canıyla yapmıştır ve “marş basmaz”.

Türk şirket Yiğit Akü, “Akıllı Akü”yü üreterek dünyada bir ilke imza attı.

Akıllı Akü için telefonunuza indireceğiniz uygulama ile artık akünüzün şarj durumundan aracınızın elektrik sistemine kadar her şeyi kolayca takip edebileceğiniz iddia ediliyor.

Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirdiği inovatif ürünleriyle sektörde fark yaratan, bugün 5 kıtada 87 ülkeye ihracat yapan yüzde 100 Türk markası Yiğit Akü, yeni ürünü Prestige v3.0 Akıllı Akü’yü piyasaya çıkardı.

“Akıllı Çip / Mikro Devre” teknolojisi ile üretilen Prestige v3.0 Akıllı Akü’de bulunan garanti sayacı, araca ilk takıldığında devreye giriyor ve tüm verileri kaydediyor.

Aküde problem yaşanması durumunda bu veriler sayesinde, hatanın araçtan mı, yoksa aküden mi kaynaklandığının tespitini sağlanıyor.

Bluetooth Low Energy teknolojisinin kullanıldığı Prestige-akıllı aküler, aracın kaputunu açmadan, cep telefonuyla akünün ve aracın şarj durumu kontrol etme kolaylığı sağlıyor.

Sürücülerin yolda kalma endişesi yaşamadan, güvenle seyahat etmesi için Ar&Ge ve inovasyona verdiği önemle dikkat çeken Yiğit Akü A.Ş.’nin Genel Müdürü Erinç Çetin Miser; “Artık akıllı telefona sahip milyonlarca insan, gün içinde aldığı kaloriyi, attığı adımı arşivleyebildiği gibi, aküsünün çalışma disiplinini de arşivleyebilecek. Böylece kullanıcılarımız, seyahat güvenliklerini artırarak sorunsuz bir sürüş sağlayabilecekler” dedi.

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here