Adana’dan Romanya’ya 326 otobüs gidecek

Kısa bir süre önce Sabancı Holding tarafından True Value Capital Partners şirketine satılan Temsa, Romanya’da yeni bir ihale kazandı. Romanya İç İşleri Bakanlığı’nın düzenlediği ihalede birinci olan Temsa, toplam 326 adet LD12 SB model otobüs ihraç edecek.

Bugüne kadar 15 bine yakın aracı dünyanın 66 ülkesinde yollara çıkan Temsa, Romanya İç İşleri Bakanlığı’nın açtığı ihaleyi 46,5 milyon Euro’luk anlaşma ile kazandı. Adana’da üretilen otobüsler Romen asker, güvenlik ve emniyet birimlerine hizmet verecek.

Temsa ile Romanya İç İşleri Bakanlığı arasındaki satış protokolünün imza töreninde; konuşan True Value Capital Partners temsilcisi Evren Ünver, “Avrupa, büyüme hedeflerimiz içinde oldukça önemli bir yer tutuyor. Romanya’da gerçekleştirdiğimiz bu satış, 2019 yılı Avrupa Birliği hedeflerimize hizmet edecek, Temsa’nın pazardaki konumunu güçlendirecek. Otobüslerimiz Romanya İç İşleri Bakanlığı’nın personel taşımacılığına verimlilik, emniyet mensupları gibi son tüketicilerimize ise konfor getirecek” dedi.

Temsa CEO’su Hasan Yıldırım “İhracat sadece bizim değil ülkemizin büyüme rakamları içinde de çok önemli bir yer tutuyor. Adana’da üreteceğimiz toplam 326 adet otobüsümüzü iki yıllık bir süreç içinde peyderpey Romanya’ya teslim edeceğiz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz