ABD, Türk otobüslerini sevdi

Temsa’nın 700 otobüsü ABD yollarında taşımacılık hizmeti veriyor.

Son iki yıldır ABD motorcoach pazarında yaklaşık yüzde 10 civarı pazar payına ulaşan Temsa’nın TS45 modeli önemli turizm kentlerinden Miami’nin yollarında sefere çıkıyor.

Üretimini gerçekleştirdiği otobüsleri dünyanın 64 ülkesine ihraç eden Temsa, Amerika’nın zorlu motorcoach pazarının temel oyuncularından biri olmayı başardı.

Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, Türk mühendis ve işçisinin elinden çıkan otobüslerin yurtdışında birçok ülkenin yollarında hizmet veriyor olmasının gurur verici olduğunu belirterek, “Arge birimimizle iç ve dış pazarın ihtiyaçlarına ve beklentilerine en uygun ürünleri geliştirdik ve üretimini gerçekleştirdik. İç pazarda son 2 yıldır pazar lideri bir marka haline geldik. Temsa’nın başarısı iç pazarla da sınırlı kalmadı. Avrupa ülkelerinin yanı sıra dünyanın en zorlu otobüs pazarı olarak gösterilen ABD pazarına 2010 yılında ilk adımımızı attık. 5 yıllık süre içerisinde 700 Temsa aracı ABD yollarına çıktı” dedi.

ABD pazarında yüzde 10’luk pay

Son iki yıldır ABD motorcoach pazarında yüzde 10 civarında pazar payı elde ettiklerini belirten Dinçer Çelik, “Şu anda 40’tan fazla eyaletin yollarında Temsa araçları çalışıyor. Sadece Florida bölgesinde trafiğe kayıtlı araç sayımız 72’dir. Pazardaki diğer temel oyuncular sadece 40 inç ve 45 inç uzunluğunda araçlar sunarken, Temsa 30′, 35′ ve 45 inç uzunluğunda olmak üzere toplam 3 modeli (TS30, TS35 ve TS45) ile 30 koltuktan 56 koltuğa kadar geniş bir yelpaze ile taşımacılık sektörünün ihtiyaçlarına cevap vermeyi başardı. Bu özelliği ile Temsa, otobüs pazarında, küçük, orta ve büyük gruplar olmak üzere her çeşit taşımacılık ihtiyacını karşılayacak şekilde konumlandırılmış ürünlerile rakiplerde bulunmayan sıra dışı bir özelliğe sahip” diye konuştu.

56 koltuklu TS45 araçlarının Miami yollarında hizmete başladığını belirten Dinçer Çelik, “Miami çok önemli bir turizm kenti. Bu bölgede araç kiralama, grup toplantıları ve tur organizasyonu ile havaalanı transfer hizmeti veren All Tour Transportation şirketinin de tercihi Temsa oldu. Araçlarımızın tercihinde kaliteli tasarım ve yüksek güvenlik düzeyi önemli etkenler oldu.” dedi.

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here