33 Mercedes otobüs için 70 milyon TL yatırım yaptı

Varan Turizm filosunu, Mercedes-Benz’ten satın aldığı 33 yeni şehirlerarası otobüs ile güçlendiriyor. Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda üretilen otobüslerin bugünkü değeri 70 milyon TL’yi aşıyor. Mercedes-Benz Türk Bayii Koluman aracılığıyla satışı gerçekleşen 33 Mercedes-Benz marka otobüsün 27 adedi Mercedes-Benz Tourismo 16 RHD 2+1; 2 adedi Mercedes-Benz Tourismo 16 RHD ve 4 adedi ise Mercedes-Benz Travego 15 SHD’den oluşuyor.

Varan Turizm’in İstanbul Ataşehir tesislerinde gerçekleşen teslimat töreninde Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Direktörü Osman Aksoy; Otobüs Filo Satış Grup Müdürü Burak Batumlu, Otobüs Satış Operasyonu Grup Müdürü Tolga Bilgisu; Koluman Ticari Araçlar Satış ve Pazarlama Direktörü Ali Saltık, Koluman Ankara Otobüs Satış Müdürü Hakan Öztekin; Koluman İstanbul Otobüs Satış Müdürü Şafak Şimşek ve Koluman Gaziantep Otobüs Satış Müdürü Fevzi Kaplan; araçları Sayın Abdullah İslam, Varan Turizm Yönetim Kurulu Üyeleri Fatih İslam ve Kemal Soğancı, Varan CEO’su Kemal Erdoğan ve LKS Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Ali İslam’a teslim etti.

Mercedes-Benz Türk, Varan Turizm ve Grup Şirketleri ile yöneticilerinin bir araya geldiği otobüs teslimat töreni; Varan Turizm’in İstanbul Ataşehir’de yeni açılan tesislerinde yapıldı.

Mercedes-Benz Türk Otobüs Filo Satış Grup Müdürü Burak Batumlu; “Türkiye’de üretilen her 2 otobüsten biri Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası’ndan çıkarken; Türkiye’den ihraç edilen her 10 otobüsten 6’sı ise yine Mercedes-Benz Türk’e ait. Müşterilerimizin kullanımına sunulan ürünlerimizin yanı sıra finansman, ikinci el ve satış sonrası hizmetleri de kapsayarak onların oluşabilecek her türlü ihtiyaçlarına karşın çözüm üretmeye çalışıyoruz.” dedi.

Ataşehir’de terminal açılışı

Varan CEO’su Kemal Erdoğan ise; teslimat töreninde yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin en güvenilir ve önemli markalarından biri olan Varan Turizm; tüm dünyada yatırımların azaldığı bir dönemde Mercedes-Benz’den aldığı otobüslere yenilerini ekleyerek ülkemizin istihdamına katkı sağlıyor. 23 Temmuz 2020’de Ankara Söğütözü’nde açtığımız terminalimizin ardından bugün hem İstanbul Ataşehir’deki terminalimizin açılışını gerçekleştiriyoruz; hem de filomuza kattığımız yeni otobüslerimizle Türkiye’de ulaşım sektörüne önemli katkılar sağlamayı amaçlıyoruz.

Her sektörün pandemi döneminde birlik ve beraberlik içinde üzerine düşen görevi yapması gerekiyor. Özellikle ulaşım sektörü için çok zor zamanlar geçiriyoruz. Varan Turizm olarak bu dönemde taşın altına elimizi koyduk ve koymaya devam edeceğiz. Varan Turizm olarak hijyen konusuna özel bir önem atfediyoruz ve çok kapsamlı önlemler aldık. Yolcularımızın içini ferah tutması ve güvenli bir şekilde ulaşımlarının sağlanması için zor bir görev üstlendik.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz