2020’de tahta çıkacak

 

 

Bu yıl 21 bin 800 adetlik satış yapacaklarını söyleyen Anaç, bunun içinde bu satışlar içinde Qashqai modelinin 14 in adetle aslan payını alacağını belirtti.

Türkiye otomotiv pazarının b yıl küçülme rakamlarına rağmen yılı 735 bin adetlerde kapatacağını öngören Anaç, 2015 yılında ise pazarın 775 bin adete çıkacağını öe kendilerinin 24 bin adetlik satışa ulaşacaklarını dile getirdi.

 

Nİssan’ın Avrupa stratejisi doğrultusunda hareket ettiklerini söyleyen Genel Müdür Yardımcısı Anaç, bunun gereği olarak da uzun vadede Türkiye’de en çok satan otomobil markası olma iddialarını dile getirdi.

2017 yılında Türkiye’de 845 bin adet civarında araç satılacağını öngören Nissan’ın bunun içindeki payı 31.750 adet olacak. B ve C segmentlerinde modeli bulunmayan Nissan’ın bu eksiklerine rağmen Corolla gibi bazı aylarda Türkiye’nin en çok satan otomobili olan bir modeli sollayabilmesi oldukça iddialı.

Veya Nissan’ın Türkiye’de yatırım yapması ve bir C Sedan otomobil üretmesiyle ihtimal kuvvetlenir.

 

Nissan’ın bu yıl yüzde 3.3 gibi bir pazar payına da çıkabileceğini söyleyen Anaç, “Gücümüzü SUV pazarındaki artan satılardan alıyoruz. Yeni pazara sunduğumuzu Qashqai  1.2 lt benzinle X-Tronic yıllık 3 bin adetlik satış hedefine sahip. 2009 yılında 25 adetlerde olan SUV pazarı, bu yıl 44 bin adetleri geçti. Bu trend devam edecek.” bilgisini verdi.

 

PULSAR GELEBELİR

Bu arada Nissan'ın Avrupa pazarı için etkili olacak modeli Pulsar'ın 2015 yılında Türkiye'de satılıp satılmayacağı da henüz belirlenmedi. Fiyatı nedeniyle tartışmalar yaşanan Pulsar, Nissan Türkye yöneticilerini heyecanlandıran bir model olmasıyla öne çıkıyor.

 

 

Nissan-Pulsar-Turkiyeye-Gelecekmi

 

Bu da Nissan Pulsar'ın başka pazarlar için geliştirilen sedan versiyonu.

 

Nissan-Pulsar-Sedan

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here