2018’e Supra randevusu

Toyota’nın süper atleti Supra modeli 2018 sonunda yollara çıkmaya hazırlanıyor. BMW’nin Z4 modeliyle ile aynı karoseriyi paylaşacak olan ikonik Toyota Supra 2019, Cenevre otomobil Fuarı’nda meraklıları için günyüzüne çıkmıştı. 16 yıl aradan sonra yeniden Supra…

Supra Goodvood festivalinde günyüzüne çıktı

İkonik Toyota Supra 2019, GT-86’nın üzerinde konumlandırılacak. Modelden bir de Lexus türetilip türetilmeyeceği ise henüz belli değil, ancak bu da olasılıklar arasında.

Goodvood festivalinde

Dünyanın büyük merakla beklediği spor otomobillerden biri olan Toyota Supra, prototip olarak ilk kez uluslararası bir organizasyonda boy gösterdi. Binlerce otomobil tutkunun katıldığı dünyaca ünlü “Goodwood” Hız Festivali’nde ilk kez sergilenen Yeni Supra; Toyota GazooRacing’in renklerine boyanmış bir şekilde pistte tur attı. Prototip Supra’yı projeden sorumlu şef mühendis Testuya Tada ve test sürücüsü HerwigDaenens kullandı.

Toyota Supra

Yeni Supra öne konumlandırılmış sıralı altı silindirli motora ve arkadan itişli sürüşe sahip. Tamamen sürüş eğlencesine ve performansa odaklanan Supra, Toyota’nın yarış takımı Toyota Gazoo Racing ile birlikte geliştirildi. Goodwood’da Yeni Supra’nın yanı sıra modelin yarış otomobili versiyonu olan Toyota GR Supra Racing Concept ve Le Mans 24 Saati kazanan TOYOTA TS050 Hybridde sergilendi.

Nissan Z’ye rakip olarak üretilmişti

Toyota Supra, 1978-2002 yılları arasında üretilmişti. Yeni Supra’nın üretimine yönelik Toyota ve BMW arasındaki işbirliği çalışmaları 2013 yılında başlamıştı. Toyota küçük iki kapılı spor otomobili üretme fikrini (Datsun) Nissan Z modeline rakip olarak gündeme almıştı. Zamanla kült bir model haline geldi. 2014 yılında FT-1 konseptini hayata geçiren Toyota, 2016’dan bu yana spor prototipleri hazırlıyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz