180 bin TL’lik bu Fiat 500 sadece internetten siparişe açıldı

İnternet giderek en baskın pazar aracı haline dönüşüyor. Bir süre sonra bayi ziyaretleri bile teslim noktasına dönüşecek gibi görünüyor. Fiat, yeni bir modelini sadece internetten siparişe açtığını duyurdu. Fiat 500 Dolcevita, 60’ların İtalyasına yolculuğun başlangıcı olarak lanse ediliyor.

Fiat 500’ün özel serisi üstü açılıp kapanabilen Dolcevita modelini Türkiye’deki meraklılarıyla buluşturma hazırlıklarını tamamladı. Ülkemize sınırlı sayıda ithal edilecek olan Fiat 500 Dolcevita, kısa bir süre için  Fiat’ın online rezervasyon kanalı online.fiat.com.tr üzerinden ön sipariş ile rezerve edilebilecek.

500 Dolcevita online rezervasyonda 179 bin 900 TL olarak etiketlendi.

İtalyan Riveriası’nın şezlonglarından ve plaj şemsiyelerinden esinlenen mavi beyaz çizgili tentesi otomobilin özelliği. Kırmızı-beyaz-kırmızı gövde çizgisi ve bulut beyazı rengi ise bir başka tasarım özelliği.

Fiat 500 Dolcevita, 1.2 litrelik 69 beygir gücündeki benzinli motor ve Dualogic otomatik vites seçeneği ile sipariş edilecek.

İtalya’nın altın dönemine yolculuk

Teknoloji Fiat 500 Dolcevita ön siparişe açıldı

Fiat Türkiye Direktörü Altan Aytaç, yeni modelin Türkiye’ye gelişiyle ilgili bir açıklama yaptı. Aytaç, yaptığı açıklamada özel bir modeli teknoloji taliplilerinin önüne getirdiklerini belirterek, şunları söyledi:

Fiat markası olarak Türkiye’de kullanıcıların teknoloji alışkanlıklarını yakından takip ediyor; gerek modellerimizde gerekse satış kanallarımızda teknolojiyi kullanmaya önem veriyoruz. Bu kapsamda, Fiat adına bir ilki gerçekleştirerek özel bir model olan Fiat 500 Dolcevita’yı online rezervasyon sistemimiz üzerinden ön siparişe açtık. Türkiye’ye sınırlı sayıda getireceğimiz bu özel seri için, online rezervasyon sistemimiz üzerinden sadece ön sipariş toplayacağız. Takibinde güçlü bayi teşkilatımız üzerinden satış işlemlerini tamamlayacağız.” dedi.

Yolculuk 60’ların İtalya plajlarına

Peki bu özel otomobil nasıl bir “havaya’ sahip. İtalyanca’da “Tatlı Hayat” anlamına gelen Dolcevita bu otomobilde özel serinin adı olmuş. İtalya’nın altın dönemi sayılan 1960’lı senelerin anılarını çağrıştırıyor. Otomobilin çizgili tentesi o yıllarda İtalyan Riveria’sının pek ünlü şezlong ve plaj şemsiyelerine gönderme yapıyor.

Fiat 500 Dolcevita, ahşap ön paneli ve yat ve yelkenlilere atıfta bulunan fildişi deri koltuklarıyla lüks vurgusunu içeride de kanıtlıyor.

Krom kaput çıtası ve aynalarda yer alan krom ayrıntılarıyla da farkını ortaya koyan Fiat 500 Dolcevita , 16’ inçlik beyaz elmas kesim alaşımlı jantlarla satılıyor.

Ayrıca aracın yan çıtasında yer alan 500 arması ve arkada el yazısı puntosuyla yazılmış Dolcevita logosuyla kendine özgülüğünü devam ettiriyor.

Bu arada halen yollarda dolaşan Fiat 500L için merak ettikleriniz varsa linkteki haberimizi okuyabilir veya devamındaki videoyu izleyebilirsiniz?

Siz sordunuz, biz yanıtladık; Fiat 500L’nin merak edilenleri!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz