1.6 Dizel Otomatik ile gazladı

Bu yılı 47 bin adet ve üzerinde tamamlama planlarında sona yaklaşan Opel Türkiye, geçtiğimiz ekim ayında yollara çıkardığı 1.6-dizel-otomatik Insignia ile de vites yükseltti.

Neredeyse unutulan bir otomobil modeli haline gelmiş olan Insignia’yı aylık 60-70 adetlerdeki satışlardan 1000 adetli satışlara taşıyan 1.6-dizel-otomatik reçetesi, modeli adeta yeniden hayata döndürdü.

Üçlü kombinasyon markanın subkompakt SUV modeli Mokka’da da işe yaradı. Mokka, Türkiye üçlüsü ile satışlarını 3 kat artırmayı başardı.

Bu yıl 47 bin civarındaki satış adetleriyle yüzde 6,5 pazar payı yakalamayı planlayan Opel Türkiye, toplam pazarı da 950 bin adetin üzerinde tahmin ediyor.

2016 yılı Türkiye otomotiv pazarı için de 900-950 bin adetlik bir öngörüde bulunan Opel Türkiye, kasım ayını 5 bin adetin biraz altında bir satışla tamamladı.

Bu satışın 1211 adeti Insignia 1.6-dizel-otomatik modelinden geldi. 100 bin lira civarında bir etiketle, Cosmo paketli Insignia’yı süper üçlü kombinasyonuyla satan Opel Türkiye için artık yeni dönemde 3 model birden öne çıkıyor.

Yeni Astra, Insignia ve Mokka. Üç modelin en büyük ortak özelliği ise 136 beygir gücündeki 1.6-dizel motorla kombine otomatik şanzıman seçeneği.

Bu kombinasyonla Türkiye’de satılan otomobillerin rekabetinde tam anlamıla tüm modelleriyle hazır bulunuyor.

4 yılda 29 yeni Opel geliyor

BU arada Opel model ve motor atağı da hızlanıyor. 2016 yılından 2020 yılına kadar, 1 elektrikli otomobil ve Insignia yenilenmesiyle ile birlikte ikinci amiral gemisi içinde olmak üzere pazarlara 29 yeni otomobil çıkaracak.

1.6-dizel otomatikle Mokka 3’e, Insignia 10’a katladı

Ülkemiz pazarında yoğun talep gören bu motor ve şanzıman seçeneğinin Opel tarafından sunulmaya başlanmasıyla birlikte Opel Türkiye kısa bir sürede Mokka satışlarını 3’e, Insignia satışlarını 10’a katladı.

Yeni Astra’nın hedefi 15 bin

Yeni Astra daima uzun huzmede kalarak diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmadan rahat ve konforlu bir gece sürüşü sağlayan Led-Matrix far teknolojisi, 200 kilogram hafifleyen gövdesi, atletik tasarımı, üst segment otomobillerde bulunan özellikleri ile dikkat çekiyor. Avrupa’da yeni modeller arasında yapılan karşılaştırmalı birçok teste birinci oldu.

Yeni Astra’nın tüm özellikleriyle kompakt HB sınıfında Golf’ün liderliğini tehdit etesi ve hatta birincilik basamağını devralması bekleniyor.

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here