1 araç 4 marka : İşte yeni Opel Combo

Tek model geliştirilip ,üç marka için üç ayrı model halinde "makyajlanıp" pazarlanacak.

Peugeot, Citroën ve Opel/Vauxhall markaları için yeni nesil bir LAV (Leisure Activity Vehicle) ürün gamını pazara sunuyor. PSA LAV kısaltması karşılığını “Hayatın içinden, farklı ve dinamik yaşam tarzlarını yansıtan model” olarak tanımladı.

Bu tanımın nasıl anlaşılması gerektiği konusunda yorum yapmak zor ama bunun yeni nesil bir hafif ticari araç da olacağı söyleniyor.

Yani yeni nesil Peugeot Partner, Citroen Berlingo ve Opel Combo bu araç olacak. Bu da karşımıza MPV tarzı bir araç çıkacağını gösteriyor.

PSA Grubu, Push-to-Pass planı kapsamındaki Ortak Model Stratejisinin bir parçası olarak yeni ürün hamlesini sürdürüyor.

Üç farklı araç için uygulanan tek bir ürün geliştirme programı Peugeot, Citroën ve Opel / Vauxhall markalarının farklı konumlandırılmasını yansıtıyor. EMP2 platformundan türetilen yeni platform İspanya’da Vigo ve Portekiz’de Mangualde olmak üzere iki farklı üretim tesisinde üretim programına dahil ediliyor.

Tek ürün, üç farklı araç

Yeni ürün gamı tek bir ürün geliştirme programına dayanıyor. Yeni ürün gamı için yenilikçi bir platform geliştirildi. EMP2 platformu esas alınarak geliştirilen yeni modeller, son motor ve güç aktarma organları ile kombine son nesil sürüş destek sistemleriyle donatılıyor.

Yeni araç ürün gamı 5 veya 7 kişilik oturma kapasitesine sahip iki farklı uzunlukta üretilecek.

Her bir markaya özgü karakteristik tasarım detaylarını bünyesinde barındıracak olan yeni tip araçların dış tasarımı, yüksek ve dik motor kaputu ile dengeli ve dinamik gövde orantıları sergileyecek.

Her bir araç ileriki günlerde kendi markası tarafından lanse edilecek.

İspanya ve Portekiz’de üretilecek

Dört markanın her bir modeli de Vigo (İspanya) ve Mangualde (Portekiz) tesislerinde üretilecek. Yeni ürün gamına olan talebi karşılamak üzere önümüzdeki aylarda Vigo’da

Tek model geliştirilip ,üç marka için üç ayrı model halinde “makyajlanıp” pazarlanacak.

dördüncü ve Mangualde’de ise üçüncü bir ekip devreye alınacak. İberya Endüstri Bölgesinde yer alan iki tesiste yeni modelleri üretmek üzere kapsamlı değişiklikler yapıldı. Baskı hatlarındaki otomatik depolama sistemi, yapay zekaya sahip geometrik kalite kontrolü, robotlar ve otonom hareket eden araçlar gibi yenilikçi çözümleri bünyesinde barındıran her iki tesis de “Fabrika 4.0” normlarını karşılıyor.

Önümüzdeki birkaç ay içerisinde binek versiyonların ticari türevleri de üretim programına dahil edilecek.

Programlar ve Stratejiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Olivier Bourges yapmış olduğu değerlendirmede: “Bu yeni ve rekabetçi ürün ailesi ile müşterilerimize stil ve özellikler bakımından öne çıkacak tamamen yeni bir LAV nesli sunuyoruz. Yeni ürünümüz aynı zamanda Push to Pass stratejik planımızı da en iyi şekilde yansıtıyor. Tek bir ürün geliştirme programının üyesi olabilirler ancak her bir markamızın DNA’sını mükemmel bir şekilde karşılayan modeller sunuyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz