YTÜ Racing, Almanya’da gazladı

YTÜ Racing, Almanya’da gazladı

2014 yılından beri Bosch Türkiye tarafından desteklenen Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinden oluşan YTÜ Racing Ekibi, Almanya’da düzenlenen Formula Student’a ilk kez katılarak ülkemizi temsil etti.

Tüm dünyadan 73 ekibin katıldığı Formula Student Almanya’yı 41. sırada tamamlayan YTÜ Racing Ekibi, böylelikle ilk kez katılmış oldukları Almanya yarışlarında büyük takdir topladı.

Bosch Türkiye’nin 2014 yılından bu yana desteklediği YTÜ Racing ekibi, yarışmaya kendilerine Bosch tarafından hibe edilen aksamları da kullanarak tasarladıkları bir araçla katıldı.

YTÜ Racing, Almanya’da gazladı

Yarışa hazırlık aşamasında Formula 1, WRC ve Le Mans gibi motor sporlarının en üst seviyelerinde motor kalibrasyonu üzerine çalışan, Bosch Motorsport’tan Eberhard Haberkern Türkiye’ye geldi ve öğrencilerle birlikte kalibrasyon çalışmalarını yürüttü.

1476195148_bosch_formulastudent_gorsel__2_

Hockenheim’da gerçekleştirilen yarışın ilk günündee statik mücadeleler yapıldı. Mühendislik Tasarımı, Maliyet ve İmalat, İş Sunumu gibi disiplinler altında yapılan statik mücadelelere paralel olarak dinamik mücadeleler de gerçekleştirildi.

Dinamik disiplinlerde, öğrencilerden imal etmiş oldukları arabaların yarış pistinde yol özelliklerini kanıtlamaları istendi.

Hızlanma, skidpad, otokros, dayanıklılık, yakıt verimliliği gibi başlıklarda araçlarının üstünlüğünü kanıtlamaya çalışan YTÜ Racing ekibi, kısa bir süredir bu yarışlarda yer almasına karşın güzel bir takım çalışması örneği ve başarılı bir performans sergiledi.

Bosch Türkiye önümüdeki yıllarda da YTÜ Racing’i desteklemeye devame deceğini açıkladı.

Formula Student Almanya, 2005 yılından beri gerçekleştiriliyor ve Bosch, 2007’den beri Formula Student’ın resmi ortağı olarak organizasyona destek veriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz