Yılın Motoru

Ferrari'nin 3.9 litre hacimli Twin-Turbo V8 motoru ödüllendi.

Dünyanın ilk akla gelen otomobillerinden olan Ferrari, dış tasarımının etkileyiciliğinin yanı sıra tamamen el üretimi olan motorlarıyla da dikkat çekiyor. İşte bu motorlardan biri Ulslararası Motor Jürisi tarafından kendi alanında ödüllendirildi.

Ferrari, 2017 Uluslararası Yılın Motoru seçimlerinde üç farklı ödüle hak kazandı.

Ferrari motoruna yılın motoru ödülü
  • Ferrari 488 GTB/488 Spider modellerinde kullanılan 3.9 litre hacimli Twin-Turbo V8 motor “2017 Yılın Motoru” seçilirken,
  • California T ve GTC4Lusso T modellerinde kullanılan 3.9 litre hacimli V8 motor 3-4 litre kategorisinde “En İyi Performans Motoru” ödülünü aldı.
  • F12tdf’de görev yapan 6.3 litre hacimli V12 ise 4 litre üstü klasmanında ödüllendirildi.

Yılın Motoru Ödülleri 1999 yılından bu yana düzenleniyor.

4 lt ve üstü motorlarda iki yıldır tek geçiliyor

Ferrari’nin F12berlinetta ve F12tdf‘e güç veren atmosferik 6.3 litre hacimli V12 silindirli motoru geçtiğimiz sene olduğu gibi bu yıl da 4 litre ve üstü kategorisinde ödüle layık görüldü. Böylece 2013 yılında aldığı ödülle birlikte 6.3 litrelik V12 motorun ödül sayısı 3’e çıkmış oldu.

Ferrari’nin özel yapım motorları ödüllenmeye devam ediyor.

Jüri başkanından övgü yağmuru

Bu sene kuruluşunun 70. yılını kutlayan Ferrari için bu ödüllerin önemi ayrıca daha önem kazanırken, Uluslararası Yılın Motoru Ödülleri organizasyonunun kurucusu Tony Robinson; “Böylesine yüksek performanslı bir motorun üst üste iki yıl ödül alması ve bu kadar IEOTYA ödülünü alması IEOTYA tarihinde ikinci kez yaşanıyor. Ferrari’nin V8 motoru şaşırtıcı güç dağılımı, hassas gaz tepkileri, sürüş performansı ve mükemmel sesiyle de ödülü hak ediyor. Bir gün tam bir klasik olacak ki bence zaten öyle” değerlendirmesinde bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz